Новини з 1996 року

Як рятували кошення на мосту: фото та подробиці

Ксенія Омельченко 31 жовтня 2016 10:01 791 0

28 жовтня по Кременчуку пролетіла звістка про затор на мосту. Як виявилося трохи пізніше, на мосту рятували кошеня.

У соцмережі ВКонтакті, у "Групі захисту тварин Кременчука", з'явилася детальна інформація цієї пригоди. 
У записі розповідається, що чоловік на ім'я Віталій щодня ходить через міст пішки. 25 жовтня він почув нявкання. Коли чоловік зорієнтувався, зрозумів, що звук іде з труби за перилами мосту. Але що робити у такій ситуації, якщо труба спускається до землі і має довжину приблизно 20 метрів? Кількаденні спроби викликати рятувальників не увінчалися успіхом. 
27 жовтня, увечері, Віталій розпочав пошуки будь-яких варіантів порятунку нещасної тваринки.

В інтернеті він знайшов "Групу захисту тварин", зателефонував Світлані Домашенко, її телефон є в контактах групи. Світлана - одна з перших учасниць цього волонтерського об'єднання. Звичайно ж, вона не розгубилася, відразу зателефонувала співробітникам Спецсервісу і відправилася на зустріч з Віталієм, аби побачити все на місці. Був пізній вечір, темно, кошеня в трубі мовчало.
За його висновком, за три доби без їжі та води на холоді, у металевій трубі, бідолаха вже міг загинути. Хлопці кинули у трубу м'ясо і пішли. Міст перебуває під охороною, тож морочитися там у темряві було небезпечно й марно. У телефонному режимі активісти почали складати план порятунку.
Вранці Світлана, Віталій, адміністратор групи і Денис (співробітник Спецсервісу, ловець), зібралися біля злощасної труби. Кошеня було ще живе й продовжувало нявчати! 


Так разпочалася рятувальна операція. Працівники Спецсервісу взяли з собою своє нехитре обладнання для відлову собак: сачок, зашморг, сітку, але було зрозуміло, що скористатися цим у двадцятиметровій трубі буде дуже складно. Крім того, робити щось самостійно на мосту, який охороняється, вони не могли, тож стали викликати на допомогу всіх.


Приїхали патрульні поліцейські, підійшли двоє чоловіків, охорона мосту (спецрота "Кременчук"), «ВІЗИТ», журналісти, МНС. Усі присутні почали в свою чергу ще кудись дзвонити, доповідати, питати, викликати... Учасників порятунку збиралося все більше. Пожежна та дві поліцейські машини стояли на мосту, утворилася пробка. Денис і один з АТОвців намагалися щось зробити з обладнання Спецсервфису. Після кількох невдалих спроб довелося радитися, що робити далі. Які тільки варіанти порятунку кота не прозвучали! Пропонувалося наповнити трубу водою з пожежної машини, щоб кіт сплив на поверхню, думали про те, що кота можна дістати якимось гачком на мотузці...
Активісти відкидали всі способи, які могли завдати шкоди тварині, дуже хотілося врятувати його цілим і неушкодженим! Вони наполягали на тому, що трубу треба різати, у рятувальників були для цього всі необхідні пристосування. Але хто дасть на це дозвіл, адже труба  є частиною конструкції мосту, хоча і не є його опорою! Директор Спецсервісу, Сергій Резніков, став обдзвонювати усі можливі інстанції, щоб такий дозвіл отримати. 


На той час «спецоперація» тривала вже майже дві години, всі присутні зрозуміли, що без живого кошеняти ніхто з мосту не піде! Поступово всі перейнялися азартом і важливістю цієї ситуації, всі щиро бажали допомогти і врятувати маленьке життя! Кошеня час від часу починало несамовито кричати, кликати на допомогу, і від його крику стискалося серце! Віталій сказав, що візьме його до себе, головне - врятувати!
З багаторічного досвіду ативістів було зрозуміло, що домогтися будь-яких дозволів від будь-яких організацій, коли мова йде про порятунок тварин, дуже важко. Цього разу, на подив усіх містян, рішення було прийнято. Після численних телефонних переговорів директор Спецсервісу повідомив, що дозвіл отримано і що на міст приїде майстер, який буде стежити за порізкою. Співробітник МНС оголосив, що вони ГОТОВІ РІЗАТИ ТРУБУ!


І в цей момент сталося справжнє диво! Денису й АТОвцю (на жаль, активістка не запам'ятала його ім'я) вдалося зашморгом зафіксувати тварину і вони на мотузці почали піднімати його в трубі. Всі затамували подих! Хлопці дуже вправно все зробили, я навіть не повірила своїм очам. На світ з'явився наш страждалець – зовсім маленький, наїжачений чорний клубочок!

Перше, що він зробив, коли його схопила активістка, – вкусив за палець, жінці довелося взяти його за зашийок, він був у паніці. Зате скільки радості було навколо, всі сміялися, раділи, вітали один одного, хтось навіть розплакався... від щастя! Кошеня швидко заспокоїлося, перестало кусатися, довірливо притиснулося до жінки, і «пішло по руках»! Всі хотіли його потримати, приголубити, погладити. Виявилося, це дівчинка, чистенька, явно домашня, вона ошелешено дивилася навколо і «поступово приходила ву себе».

Усі учасники порятунку розходилися і роз'їжджалися зі щасливими обличчями! Такі випадки завжди щось змінюють у душі кожного, а найприємніше у таких ситуаціях - робити добро, допомагати, рятувати... А от що в душі тієї людини, яка кинула крихітку в трубиу і пішла? Страшно уявити...
Кошеня оглянув ветеринар (воно абсолютно здорове!), і вже через годину за ним на Спецсервіс примчали дружина і син Віталія.Як зазначають адміністратори групи, такий широкомасштабний порятунок кошеняти на мосту навіть рік назад було неможливо уявити. Тож така оперативність стала перемогою для небайдужого населення міста.

Також адміністратори щиро дякують усім за допомогу та співпрацю у такій нелегкій справі. Як зазначається у повідомленні, вони пишаються "Спецсервісом", ловцем Денисом Радьком і хлопцем зі спецроти "Кременчук". Пишаються і самим Кременчуком: не у кожному місті, так згуртовано люди рятуватимуть кошенят. Слова вдячності за особливу увагу й оперативність рятувальних дій адресовані й патрульній поліції, місцевим небайдужим чиновникам та журналістам.

Теги: Група захисту тварин Кременчук затор на мостуКрюківський місткошення

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись