Новини з 1996 року

Як "прозоро" витрачає кошти з міського бюджету Кременчуцький комітет молодіжних організацій

Валерія Макряшина 25 вересня 2017 12:41 3051 0

Представники організації "Громадський антикорупційний центр" провели чергове розслідування "витікання" коштів з міського бюджету Кременчука.

Як "ефективно" витрачати кошти міського бюджету: практичні поради від Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій.

Представники громадськості Кременчука з організації "Громадський антикорупційний центр" зайшли на сайт "Прозорро" і, переглянувши, що саме та за скільки купує міський комітет молодіжних організацій, дійшли до висновків, як  же "вправно" та "прозоро" їхні керівники витрачають кошти з міського бюджету.

Знайшовши дивні факти й ціни на паперах, наприклад, за газон, представники організації "Громадський антикорупційний центр" вирішили їх оприлюднити, аби й прості кременчужани знали.

"На сьогоднішній день у нашому місті з метою підтримки діяльності молодіжних та дитячих громадських організацій діє комплексна програма «Молодь Кременчука» на 2016-2020 роки. Передумовою прийняття вказаного локального нормативно-правового документа, крім іншого, є наявність у нашому рідному місті більше 50-ти громадських організацій вказаної направленості, проте, як зазначається у тексті цільової програми розвитку молоді, «найактивнішими з них є Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій та Молодіжний Парламент Кременчука, якому надано статус дорадчого органу міської ради». Дана позиція міської влади щодо ступеня активності Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій (надалі - КМКМО) знаходить своє фінансове відображення. Так, згідно з інформацією, наданою Управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді виконкому Кременчуцької міськради, вказаним громадським об’єднанням було використано 710 544,26 грн. у 2016 році та виділено 653 900 грн. у 2017 році. 

Не викликає здивування й те, що керівником КМКМО є Пищита Світлана Миколаївна, яка водночас обіймає посаду керівника апарату міського голови м. Кременчука, тобто є посадовою особою органу місцевого самоврядування 5-ї категорії. Відповідно до комплексної програми «Молодь Кременчука», КМКМО є відповідальним виконавцем ряду запланованих заходів, на які систематично виділяються кошти з міського бюджету. Так, наприклад, щороку в нашому місті проходить фестиваль молодіжної культури «Extreme-zone» з чималим обсягом запланованого фінансування: 109 300 грн. у 2016 році та 106 700 грн. у 2017 році. 

Увагу представників «Кременчуцького антикорупційного центру» в розрізі необхідних видатків на проведення фестивалю привернула стаття витрат «Оренда майданчика для вуличного футболу». За вказаною статтею, заплановано витратити 49 400 грн., а це майже половина від загального обсягу фінансування зазначеного фестивалю. Проаналізувавши інформацію з відкритих джерел, в т.ч. з Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, стало відомо, що 25.05.2017 року КМКМО оплатив фізичній особі-підприємцю Усачову В.М. послуги з оренди майданчика вуличного футболу в розмірі 49 400 грн. на проведення програми фестивалю «Extreme-zone». Виникає логічне питання: за що ж саме було сплачено ці кошти? Згідно з фоторепортажем під час проведення змагання з міні-футболу в рамках вказаного фестивалю, вдалося встановити, що орендований майданчик займає не досить велику частину площи Перемоги у м. Кременчуці, а, згідно з даними публічної кадастрової карти України, земельна ділянка під зазначеним майданчиком перебуває у комунальній власності, будь-які дані щодо перебування такої ділянки у приватній власності ФОП Усачова В.М. відсутні.

 

 

 

"Також виникає сумнів, що оренда вказаного на фотографіях штучного зеленого покриття та пластикового огородження може коштувати близько 50 тис. грн. Окремим питанням постає безпосередньо особа такого собі ФОП Усачова В.М. У платіжному дорученні, яке опубліковане на єдиному веб-порталі використання публічних коштів E-data, відсутня будь-яка ідентифікуюча фізичну-особу підприємця інформація, окрім прізвища та ініціалів. Перевіривши за допомогою аналітичної системи YouControl зареєстрованих у Полтавській області фізичних осіб–підприємців за відповідним прізвищем вдалося знайти 6 чоловік: Усачова В.І., Усачова О.Г., Усачова Д.Г. та Усачова М.М., діяльність яких припинена, а також Усачова В.С. (КВЕД – Комп’ютерне програмування) та Усачова А.М. (КВЕД – Діяльність страхових агентів і брокерів). Серед вказаних осіб знову-таки відсутній необхідний нам ФОП Усачов В.М.

 

 

Цікавим додатком до зазначеної вище інформації є залучення вказаної фізичної особи-підприємця до інших заходів, які проводяться КМКМО, шляхом укладення договорів на оренду звукопідсилювального, сценічного та світлового обладнання. Згідно з даними єдиного веб-порталу E-data, крім 49 400 грн. за оренду майданчика для вуличного футболу, на банківський рахунок ФОП Усачова В.М. з початку 2017 року та до моменту публікації КМКМО було перераховано 88 600 грн.

Отже, після всього того, що було знайдено та оприлюднено активістами ГО "Громадський антикорупційний центр" на їхній особистій сторінці у Facebook, кременчужани дивуються, як Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій під керівництвом посадової особи органу місцевого самоврядування – Пищити С.М. дуже "вправно" та "прозоро" витрачає кошти з міського бюджету, "а також подає неабиякий приклад для наслідування всім іншим молодіжним та дитячим громадським організаціям у м. Кременчуці, яким так не вистачає фінансування". 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 844 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1273 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1729 0