Новини з 1996 року

Як правильно зберігати цифрові і роздруковані знімки

pplus 20 травня 2019 07:30 309 0

У століття цифрових носіїв зберігання навіть великої  кількості знімків не здається проблемою. Одна флешка замінює сотні паперових альбомів. Але як швидко знайти потрібне фото? І чи можна бути впевненим у надійності такого способу зберігання спогадів?

Як організувати зберігання фото на комп'ютері

Якщо ви ніколи не систематизували файли, у вашому комп'ютері може бути справжній хаос. Тому для початку створіть папку «Всі фото», в яку помістіть усі знімки, які знайдете на своїх пристроях.

Потім створіть папки, в яких будуть зберігатися фотографії певного року. Всередині них — дванадцять папок для кожного місяця. Щоб вони розташовувалися по порядку, а не за алфавітом, їх слід пронумерувати. «01» — це січень, «02» — лютий і так далі. Потім поступово переміщуйте файли з папки «Всі фото» в певні папки в хронологічному порядку. Невдалі й повторювані кадри відразу видаляйте.

Фото, які знаходяться всередині папки конкретного місяця і відносяться до однієї події, можна об'єднати загальною назвою, яка починається з дати. Наприклад, усі знімки з відрядження можна назвати «2019_03_09_Поїздка в Київ», і вони будуть відрізнятися лише порядковим номером.

Якщо фотографій за якийсь місяць накопичилося дуже багато, то їх зручніше зберігати в тематичних папках. Шлях до таких папок виглядатиме так: «Фотографії/2019/02/05_Фотосесія». Відразу стане зрозуміло, що в цьому місці зберігаються знімки з фотосесії, зробленої  5 лютого.

Як систематизувати фотографії?

Фото займає дуже багато місця на жорсткому диску? Ви завжди можете поміняти налаштування камери, встановивши на ній відповідний розмір знімків. І тільки особливо вдалі кадри (професійних фотосесій і так далі) зберігайте у великому розмірі.

Якщо ви любите знімати свого кота, цікаві вивіски або красиво оформлену їжу, заведіть для цих фотографій тематичні папки.

Відео можна зберігати як в окремих папках, так і разом з фотографіями. Це залежить від їх кількості. Немає сенсу заводити окрему папку для п'яти файлів.

Де зберігати цифрові знімки?

Для більшої надійності варто мати кілька копій на різних носіях: це можуть бути хмарні сховища, зовнішній жорсткий диск або флешка. Заведіть звичку регулярно зберігати фото та інші важливі файли щонайменше в двох-трьох місцях.

Стежте за тим, які нові технології з'являються, а які — зникають. Вчасно переносьте фотографії із застарілих носіїв на актуальні. Наприклад, варто продублювати фото, які зберігаються на DVD-дисках: вони вже не вважаються найбільш надійним місцем для цінних файлів. Ну а найбільш улюблені фото можна і роздрукувати.

На папері — тільки кращі кадри

Друкуйте тільки кращі знімки. Зазвичай це портрети, сімейні фото. Що стосується фотографій подієвих, то їх завдання — нагадати, що й коли відбувалося, хто в цьому брав участь. Для таких фотографій якість - не основний критерій, головне — спогади. Можна роздруковувати й такі знімки. Наприклад, ті кадри, на яких відображені всі присутні.

Знайшли вигідну пропозицію друку фото, але сумніваєтеся в якості? Роздрукуйте спочатку одну фотографію, перевірте, якої вона якості. Якщо все в порядку, значить інші знімки теж можна друкувати в цьому ж місці.

Ідеї для зберігання паперових фото

Зберігати фотографії найкраще в альбомах, подалі від яскравого сонячного світла.

Роздруковані фото радимо підписувати, щонайменше — датувати, і вкладати в альбом у хронологічному порядку.

Декілька фотографій з одного заходу можна об'єднати в один колаж. У мережі є спеціальні програми, які допоможуть реалізувати такий задум.

Естетично й компактно виглядають фотокниги, особливо тематичні: «Дитинство», «Подорожі».

Старі фотографії краще відсканувати. Це вбереже їх від вицвітання, а також дозволить реставрувати ці сімейні реліквії.

Ваші архіви — це ексклюзивна річ. Їх можна завантажити з інтернету або купити в магазині. Ставтеся до них дбайливо, і ваші спогади будуть радувати не тільки вас, але і ваших нащадків.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 508 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 416 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 456 0