Новини з 1996 року

Які породи собак можуть бути небезпечні навіть для своїх господарів

pplus 29 січня 2020 08:30 236 0

Рішення про те, що варто завести собаку, повинно бути виваженим, особливо в тому разі, якщо ваш вибір припав на представника бійцівської або сторожової породи.

Справа в тому, що вони володіють непростим характером, який обумовлений сферою їхньої "професійної" діяльності.

Будь-яка собака потребує не тільки уваги від свого власника, але й належного виховання, оскільки певні породи собак можуть загрожувати навіть своїм господарям:

Американський пітбуль

Заборонений до розведення в ряді країн, оскільки занадто часто були випадки нападу. Це досить великі тварини з м'язистим тілом і масивною щелепою. Якщо американський пітбуль налаштований серйозно, то його атака може закінчитися смертельним результатом.

Спочатку породу виводили для того, щоб вони допомагали заганяти биків. Оцінивши їх рівень агресії, а також міць, їх почали використовувати як бійцівських псів.

До речі, американський пітбуль начисто позбавлений почуття страху. Тому порода вимагає не тільки професійного виховання, але й досвідченого господаря, оскільки вони схильні до прояву домінантної поведінки.

Бриндизський бійцівський пес

На щастя, цю собаку рідко можна зустріти, оскільки їх розведення заборонено практично в усіх країнах. Їх вивели шляхом схрещування вельми небезпечних порід: кане-корсо (нащадки собак, які використовувалися для цькування гладіаторів у часи Стародавнього Риму), пітбуля, ротвейлера або неаполітанського мастифа.

Саме цю породу використовують представники італійської та албанської мафії. Бриндизський бійцівський пес не визнаний в якості породи ні одним експертним співтовариством кінологів.

Зустріч із таким псом не обіцяє нічого хорошого. До того ж пес досить непростий у вихованні.

Тоса іну, або японський мастиф

Про цю породу відомо з XIX століття, вона була створена для собачих боїв у князівстві Тоса, Японія. До Європи ця порода потрапила у 80-і роки минулого століття, а перші цуценята з'явилися в Німеччині і Швейцарії. Без дресирування Тоса іну може загрожувати життю людини, тому заборонена в ряді країн.

Важливо! Тоса іну не слід виховувати як собаку-охоронця, оскільки ця якість, як і захист господаря, у неї в крові. Рекомендується прищеплювати тварині спокій і лояльне миролюбне ставлення до своїх родичів і людей.

Бультер'єр

Коли обговорюються найстрашніші собаки у світі, бультер'єр — перша порода, яка приходить на думку. Ця англійська селекційна порода відома з кінця XIX століття. Однією з головних особливостей цієї породи можна назвати її «мовчазність». Пес може напасти, не видавши жодного звуку при атаці.

Бультер'єр відрізняється своєю активністю і кмітливістю, але також високим рівнем агресії при неправильному вихованні й відсутності дресирування. Крім того, пес погано переносить самотність.

Неаполітанський мастиф

Цей собака легко може розправитися з людиною: його вага досягає 90 кг. Порода походить від давньоримських псів, які брали активну участь у військових битвах. Неаполітанський мастиф дуже агресивний і вимагає спеціального виховання від кінолога, який володіє достатнім досвідом роботи конкретно з цією породою.

Доберман Пінчер — найбільш небезпечний сторожовий собака

Однією з найбільш злісних собак визнана порода доберман пінчер. Вона входить у десятку найбільш агресивних і злих. Собаки цієї породи є сторожовими. Доберман був виведений з метою отримання собаки міцної статури з відмінними сторожовими якостями. Виховання добермана вимагає уважного підходу, важливо нічого не пропустити, оскільки в подальшому можуть виникнути серйозні проблеми. За цією породою давно закріпилася слава некерованої і злої.

Кавказька вівчарка — надійний сторож зі складним характером

Відомо, що саме кавказькій вівчарці належить титул найкращого і надійного сторожа. При вражаючій зовнішності ці собаки наділені ще й лютою вдачею.

У кавказців дуже складний характер, тому до дресирування і виховання слід ставитися з усією серйозністю. Такому собаці не обійтися без спеціального курсу дресирування і соціалізації, інакше лютий характер кавказької вівчарки може стати загрозою, в тому числі й для її господаря.

Ротвейлер — сторожовий собака, небезпечний для сторонніх

Про те, що ротвейлер - найбільш злий собака, відомо всім. Через добре розвинене почуття території порода нерідко використовується як сторожова. Територію, на якій живе ротвейлер, він вважає своєю власністю. Саме це і робить із нього прекрасного сторожа.

Загрозу несе не злісний характер ротвейлера, а його чималі габарити, через які він стає небезпечним для всіх оточуючих. Щоб собака не ніс загрози, він повинен отримати тривале наполегливе виховання і обов'язково пройти серйозне дресирування. Ротвейлер є службовою собакою, їх активно задіюють у поліції, в армії, в МНС. Собаки добре піддаються дресируванню, і при правильному вихованні дуже врівноважені й спокійні, але тільки для своїх.

Страхові компанії часто відмовляють у наданні послуг господарям ротвейлерів. І це не дивний факт, тому що в Сполучених Штатах за двадцять років 16% смертей сталися від укусів ротвейлера.

Якщо ви є або хочете стати господарем однієї з цих порід, необхідно займатися з нею в кінолога 3-4 місяці. В іншому разі рано чи пізно вихованець вийде з-під контролю, а відповідальність за його дії ляже на ваші плечі.

Але, попри все вище написане, необхідно відзначити, що будь-який представник із цього списку може стати вірним другом і захисником та найулюбленішим членом родини!

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 459 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 686 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 709 0