Новини з 1996 року

Які освітні нововведення втілять вже зараз в Кременчуці через новий закон про освіту та інклюзію?

Марина Баніт 11 вересня 2017 11:44 1047 0

На сьогоднішній апаратній нараді головний освітянин Кременчука Геннадій Москалик повідомив про те, що з новим законом про освіту в школу прийдуть зміни.

Так, найперший сюрприз - це навчання протягом 12 років замість 11, як раніше. Ті, діти, які прийдуть до школи в наступному році, будуть навчатися на рік більше. Ці діти у 2028 році підуть до 10-го класу, де вони навчатимуться 3 роки в профільній школі. 

Разом з цим закон вносить і зміни до типів навчальних закладів. Як таких закладів нового типу не буде, всі 5-9 класи будуть  називатися гімназіями, а 10-11 (наразі) класи називатимуться ліцеями. Законом передбачено, що, як правило, ліцеї функціонують окремо від інших шкіл, тому нам прийдеться працювати над реорганізацією для створення таких ліцеїв у різних куточках міста, пояснив Москалик.

Профільність ця буде умовна. Але з нового навчального року вступить нова програма для 10-11 класів і там будуть вивчатися профільно, наприклад, фізика по 12-14 годин проти теперішніх 3-4 години.

З батьками буде проводитися дуже тісне спілкування, дитині проводитимуть тестування для розуміння того, які здібності в неї, наприклад, гуманітарні чи з фізики. Щоб не було так, що гуманітарій потрапив у клас фізики і йому там дуже важко.

У свою чергу голова міста опікувався більше питанням фінансовим у процесі реалізації цих змін і тому запитав, звідки буде йти фінансування на розподіл шкіл?

Віталій Малецький для себе уточнив: це може відбуватися шляхом розподілу всередині школи на два чи три корпуси? Мова ж не йде про будівництво нових шкіл?

Геннадій Москалик підтвердив це припущення. Школа реорганізується за рахунок існуючих фінансових затрат і додаткового фінансування не потребує.

Але додав, що початкові школи будуть скрізь, а профільні (10-11 класи) - по одному на кожен мікрорайон.

Геннадій Москалик пояснив, що Закон про освіту ще не бачили, бо наразі він на підписі. Як тільки його підпишуть, можна буде озвучити план поступової реалізації і графік дій.

Новий закон освітянам принесе багато паперової роботи.

Разом з тим Кабінет Міністрів України видав постанову про створення інклюзивно-ресурних центрів. Планується створити ці центри на базі діючих комісій медико-писхолого-педагогічних комісій.

Ці комісії вже і зараз працюють. Вони вирішують питання про окремі індивідуальні потреби при навчанні певної дитини. Але наразі комісії працюють у певний час (як правило, по 0,25 ставки) і вони надають консультації. Отже планується, що ці комісії будуть юридичними особами, складатимуться з 12 чоловік, працюватимуть постійно. Це будуть як психологи, так і сурдоперекладачі та інші спеціалісти.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись