Новини з 1996 року

Як одягатися в морози - медики радять

Юлія Билина 16 грудня 2016 10:03 709 0

За 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним поживним кремом, який не містить воду.

 

Як вдягатися взимку, щоб не схопити переохолодження чи обмороження?

Управління з питань цивільного захисту населення Полтавської ОДА поширило поради. 

Перед виходом на вулицю слід обов’язково поїсти та правильно одягнутися, радять медики. 

Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральної тканини, він не повинен сковувати рухи.

У морози краще носити термобілизну. Приміром, 1-й шар – термобілизна, 2-й шар – вовна чи товстий фліс, 3-й шар – куртка, пуховик тощо.

На ноги одягайте дві пари шкарпеток, у взуття покладіть устілки із фетру і взувайте просторе взуття, бо небезпека одержати відмороження залежить значною мірою від порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість). Обов’язково одягайте головний убір, рукавиці та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині.

За 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним  поживним кремом, який не містить воду. Для захисту губ використовуйте жирну гігієнічну помаду. Не виходьте на мороз із вологим волоссям.

На морозі увесь час намагайтесь рухатися - це покращить кровообіг. Вживайте більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму. А палити на морозі і вживати алкоголь лікарі не рекомендують. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів. У результаті чого температура тіла швидко падає.

При тривалому перебуванні на морозі можуть з’явитися переохолодження та навіть обмороження.

Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідність, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або каву.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження. До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс.

Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Можна використовувати для розтирання суху вовняну тканину. Не можна розтирати снігом, тому що сніг не зігріває, а охолоджує відморожені ділянки та ушкоджує шкіру.  Неприпустимо швидко зігрівати  ділянки тіла (наприклад, поливати гарячою водою). Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то розтирання робити не можна. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати і доставити постраждалого до лікарні. Постраждалого з будь-яким видом відмороження необхідно помістити в тепле приміщення. Потрібно дати йому  гарячий чай або каву.

Пам’ятайте: у разі появлення симптомів обмороження потрібно обов’язково  звернутися до лікаря. 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 241 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 198 0
Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 410 0