Новини з 1996 року

Як обмежити кременчужанам виїзд в Польщу? Мер Малецький зустрівся з консулом Польщі Яблонським

Олександр Курилов 29 вересня 2017 17:23 3144 0

Мерія Кременчука й надалі буде розвивати дружні зв’язки з Польщею, й навіть представники нашого Центру адміністративних послуг поїдуть у цю країну, а діти з нашого міста вчитимуться у польських університетах.

Але є одна проблема…

Це в міському виконавчому комітеті мер міста Віталій Малецький зустрівся сьогодні з делегацією Харківського консульства в Польщі, яку очолив Януш Яблонський.

Перед зустріччю у гостей була ціла програма, за якою поляки брали участь в офіціозі, присвяченому Дню міста, саджали секвою у сквері на вулиці Київській (сьогодні – День пам’яті жертв Голокосту) й побували в одній зі шкіл нашого міста.

Нині ж просто обмін думками в міськвиконкомі. Тож від гостей можна було почути, що Україна стоїть на захисті Європи від тероризму та агресії й Україна для Польщі важлива.  

У цьому представники консульства переконалися на власні очі, бо побували на Донбасі.

Інше, про що розповідали, – так це про організацію заходів у Харкові для представників місцевого самоврядування, для чого запросили польських фахівців. Ще  - про роботу центру україно-польської дружби, який організовано в нашому університеті.

Натомість від міського голови Віталія Малецького можна було почути розповідь, що Кременчук зародився набагато раніше, ніж  це зазначено в офіційних документах, і про те, що слід провести наукову роботу спільно з Литвою з цього приводу.

Однак найбільш цікаве – це оприлюднена стурбованість нашого міського голови Віталія Малецького щодо виїзду кременчужан у Польщу, через що на заводах нашого міста відчувають серйозну проблему з кадрами.

Мер говорив про це напівжартома-напівсерйозно, але думку він свою висловив чітко.

Її зміст – Віталій Малецький є великим прихильником обмежень для простих кременчужан у їхніх намірах заробляти собі на життя в тій же Польщі.

І пояснення міського голови з цього приводу – все це потрібно обмежити на державному рівні. Причому обмеження, як можна зрозуміти з його промови, має стосуватися простих людей, а не таких чиновників, як він сам.  

Невідомо, що подумав з цього приводу консул Польщі Януш Яблонський, але чоловік взявся заспокоювати наших градоначальників.

Його аргумент – поляки теж їдуть з Польщі на заробітки в Америку, але, попрацювавши там, усе одно повертаються додому. Тобто з кременчужанами, які сьогодні отримують у Польщі більшу зарплату, буде те ж саме.

Про що слід додати – так це про майбутнє. Про нього не говорили, але зрозуміти можна таке.

У ліцеї №4 відтепер вивчатимуть польську як другу іноземну з 5-го класу. Для чого це дітям потрібно – зрозуміло. Далі вони навчатимуться в польських університетах і кількість наших студентів у Польщі зростатиме.

Як реагувати на цю новину - читачі вирішуватимуть уже самі, аде добре тут одне – наш мер не є противником навчання за кордоном, на відміну від роботи кременчужан у країнах Європи…

"Усе-таки міський голова Кременчука неправий, коли виступає за введення обмежень для жителів нашого міста в можливій роботі за кордоном. Такі речі не можуть обмежуватися", - це точка зору одного з учасників польської делегації, з якою можна погодитися на сто відсотків.

Бо якщо керівники наших заводів разом з міським головою стурбовані проблемами кадрів, яких їм не вистачає, й нині кожному, хто приведе на завод товариша, дають уже по двісті гривень, то, справді, проблема є і вона велика.

Однак вирішують її нормальними умовами роботи, зокрема, достойною оплатою праці, але не заборонами та кріпосним правом.

А поки що в нас можна спостерігати протилежну картину.

Кременчук за рік упав з другого місця за рівнем зарплат на Полтавщині на дев’яте й жодних інших думок, окрім як заборонити кременчужанам-робітникам виїзд за кордон, у нашого мера не виникає.

А це погано, бо важелів, крім ініціювання заборон у парламенті через нардепа Шаповалова для зміни ситуації, у Віталія Малецького є багато.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись