Новини з 1996 року

Як не крути, а з доказами - проблема. Не вбивали затримані. Суд у Гадячі над кременчужанами триває

Олександр Курилов 25 червня 2019 19:52 1463 0

У суді над кременчужанами, обвинуваченими у вбивстві колишнього мера Кременчука Бабаєва, що відбувається в Гадячі, а сам процес триває п’ятий рік, – нові події.

Мова про одного із затриманих,  Ігоря Пасічного, який минулого тижня  визнав себе винним, заявив про укладення угоди з прокуратурою, за що його й відпустили під домашній арешт.

І суд сьогодні слухав цього чоловіка, хоча б за законом мало бути окреме провадження, але кому те провадження в нас потрібне, якщо є обвинувачення, хоч і бездоказове.

Отже, присутні на суді почули про те, що за вказівкою тодішнього мера Кременчука Бабаєва керівнику організації з боротьби з корупцією й теж затриманому Олександру Крижановському спалили автомобіль, а обвинувачений Пасічний його ремонтував. Такі чутки, пояснив затриманий свої слова, про що всі знали й так.

Чоловік  спочатку розповідав про нібито обставини вбивства судді, на яке обвинувачені приїхали автомобілем, і про те, що стріляв не він і вини своєї тут не визнає, бо  стояв  збоку й нікого не бачив, крім чоловіка з собакою. Відповідно, його теж ніхто не бачив.

І приблизно така ж розповідь про нібито обставини вбивства мера Кременчука без свідків, яке не планували, але, як заявив обвинувачений, стежили за міськвиконкомом та будинком убитого.

Звісно, були розповіді про гроші – скільки заплатили за суддю (10 тисяч доларів на трьох)  і те, що за вбивство Бабаєва заплатили спочатку 10 тисяч  доларів й обіцяли далі виплачувати щомісяця, зазначив обвинувачений Пасічний.

Загалом така собі кримінальна розповідь про дивну оплату злочину, який обіцяли оплачувати щомісяця, ніби кредит.

І все це викликає  одну думку - багато чого змінилося з 2014 року, коли все трапилося.

Тоді при нападі на суддю тодішня міліція, сьогодні поліція, шукала двох чоловіків, які  були на мопеді й на ньому поїхали з місця злочину. А тут розповідають, що підозрювані приїхали  іномаркою.

Є інше - про гроші. З самого початку кременчужанам розповіли, що за вбивство мера Бабаєва заплатили  26 тисяч доларів, а нині мова про щомісячну оплату.

Зрозуміло, що почуте викликає подив, бо чоловік мовчав практично 5 років, а далі, за його словами, –  заїла совість і він почав зізнаватися.

Єдине, що всі розуміють,  - слова, що свідків не було, коли стріляли в мера  Кременчука й те ж саме стосується вбивства судді, коли теж свідків не було, – до справи не притулиш.

У таких речах потрібні докази і потрібні свідки. А цього як не було у 2014 році, так і немає сьогодні, вже у 2019-му.  

Це в принципі розуміє й сам Пасічний, який пішов на угоду з прокуратурою, яку в самій прокуратурі не підписали і якої взагалі не існує й тому чоловік опинився в незрозумілій ситуації.

Звідси й обіцянки від нього – він готовий показати, де заховав 5 років тому мобільні телефони, з яких телефонував іншим підозрюваним.

Готовий показати, в яку річку викинув автомобільні номери машини, з якої стріляли в колишнього мера Кременчука, й куди він викинув старі кросівки іншого підозрюваного на прізвище Куник, після того, як той нібито цю машину спалив.

Але врешті-решт з таким судом, який сьогодні відбувається в Гадячі, немає жодних сумнівів, що ці старі телефони знайдуть, а такі продаються в кіосках.

І так само з води дістануть автомобільні номери, які перед цим туди вкинуть, якщо вже не вкинули,  надавши їм потрібного вигляду.

І так само знайдуть старі кросівки, які в нас у достатній кількості валяються на смітниках та в посадках. От тільки чиє то взуття?

І зрозуміло, що з такими доказами судове засідання більш правдивим не стане.

Слід додати про коментар з цього приводу адвоката Олега Миронова, який захищає на процесі директора телекомпанії «Візит» Олександра Мельника.

«Взагалі суд би можна було зупинити й винести вирок, базуючись на словах  затриманого Пасічного. І суд може все затвердити, але доказів у справі як не було, так і немає. Сама ініціатива з визнанням одного із затриманих нагадує спектакль, і взагалі на судовому засіданні затверджуються рішення, які  прийняті не в цій судовій залі», - зазначив захисник Миронов.  

Останнє, про що слід додати, – суд продовжиться завтра й адвокат затриманого Пасічного вручив чоловіку нові папери, в яких написано, що саме слід говорити. І він, як це було сьогодні, зачитуватиме записи на наступному засіданні суду.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3404 0
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 108 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 301 0