Новини з 1996 року

Як можна вкрасти газ? У «Теплоенерго» зменшують ціни на тепло за висновком комісії Гройсмана

Олександр Курилов 07 лютого 2018 14:42 1196 0

Кременчук ще довго переслідуватиме криза з цінами на комунальні послуги, зокрема на тепло та гарячу воду,  які наш міськвиконком підвищуватиме, а спеціальна комісія після скарг кременчужан їх знижуватиме.

Така чергова «гойдалка» відбулася сьогодні.

Назва її – громадське обговорення нових цін на тепло та гарячу воду КП «Теплоенерго», які услід за висновком спеціальної урядової комісії планується зменшити на 2 копійки за кожен житловий метр квартири.

Саме ж обговорення, яке аж ніяк не назвати громадським, проходило рівно 45 хвилин під керівництвом нового директора підприємства Віталія Одношевного та віце-мера Валерія Декусара.

Отже, перше, що почули, – тарифи на тепло для КП «Теплоенерго» зменшуються на ту суму, на яку вказала комісія, тобто дві копійки на метрі для кожної квартири.

Переплата за тарифами на тепло та гарячу воду для КП «Теплоенерго», які було встановлено міськвиконкомом з листопада 2017 року для мешканців міста, дорівнюватиме 142 тисячі гривень.

Але це, мабуть, і все, що було пояснено. Натомість інше – набагато цікавіше.

Спочатку мова про газ – його комунальне підприємство «Теплоенерго» купило на 27 відсотків більше, ніж спалило під час роботи котелень. І запитання з цього приводу від активістів громадської організації "Наш дім Кременчук" Валерія Медведовського: ну як можна вкрасти газ, а якщо не вкрали, то де він?

А ще є тема грошей.

Ось нова заступник директора підприємства на прізвище Зацепіна купила собі меблі в кабінет, ось вона мила на мийці батьковий «Лексус», ось підприємство платило кошти дружині депутата міськради Ульянова.

І зрозуміло, що цікавить – ці витрати теж увійшли в тариф чи ні?

На це з керівних місць було повідомлено, що такі витрати в тариф на тепло та гарячу воду не увійшли (а якщо увійшли, то хто скаже?).

А що стосується безмірних витрат природного газу на комунальному підприємстві, то тут усе заплутано.

Бо, з одного боку, є повідомлення, що ось газ став гіршої якості й саме тому на КП «Теплоенерго» його використовують більше.

Однак є й повідомлення про якість природного газу з ПАТ «Кременчукгаз» і в ньому написано, що якість газу не змінювалася.

Інше, що теж можна було послухати, – це запитання від депутата міськради Піддубної, відповідати на які перестали, бо спливло 45 хвилин обговорення.

У підсумку ж, так буде написано в протоколі, – обговорення пройшло успішно й ніхто нічого не казав.

Але це не всі підсумки.

Є ще один і він такий: комунальне підприємство «Теплоенерго», вочевидь, існуватиме вже недовго.

Мова тут про 100 мільйонів гривень боргу за газ, тепло, яке купують, та електроенергію. Й ці борги – незважаючи на те, що вартість комунальних послуг на цьому підприємстві є рекордно великою для людей.

Чому так – причина відома.

Два роки тому мер Малецький провів революцію в теплопостачанні наших будинків.

За цією революцією, кременчуцькі комунальники сьогодні забрали всі внутрішньоквартальні теплові мережі та центральні теплові пункти з їх насосами в ПАТ «Полтаваобленерго», які були в Автозаводському районі.

Саме цим закінчилася війна нашої мерії з енергетиками й мер Малецький здобув «перемогу».

І все б нічого, от тільки за транспортування цього тепла від ЦТП до будинків КП «Теплоенерго» отримує всього 5 відсотків з тарифу, який платять люди.

У підсумку ж отриманих грошей не те що не вистачає на зарплату.

Їх не вистачає вже, аби розрахуватися за електрику, яку використовують насоси на 46-и центральних теплових пунктах.

Але саме таку угоду підписав наш міський голова Віталій Малецький і сказати тут нічого.

Зрозуміло, що ситуація на підприємстві критична – адміністрація КП «Теплоенерго» виживає за кредитів, які дають підприємству під заставу службових приміщень та авто.

Робітники бачать, що підвищення зарплати в них не буде ніколи, тому звільняються та їдуть на роботу в Польщу.

Найбільш прикро, що в мерії не знають шляхів вирішення проблеми. Єдине пояснення від віце-мера Декусара – така ситуація скрізь.

Однак не скрізь, а лише в Кременчуці, в якому наші чиновники за два роки зробили найдорожчі комунальні послуги при далеко не перших місцях у розмірах  заробітної плати на Полтавщині.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 643 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 840 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1200 0