Новини з 1996 року

Як мер депутатів підманув: Деївське сміття переробляють фігуранти справи про розтрату держбюджету

Марина Баніт 23 лютого 2018 11:44 2859 0

Це треба було бачити вираз обличчя міського голови Віталія Малецького, коли його опонентка Оксана Піддубна  16 листопада 2017 року на сесії міської ради запропонувала в Кременчуці встановити сміттєсортувальну лінію. Вона при цьому заявила, що грошей треба вкласти близько 15 мільйонів, а отримати прибуток - 60-100 мільйонів на рік.

Без перебільшень, міський голова тоді завмер. І ніхто не міг зрозуміти, що так його стурбувало. Це лише тепер журналістам, Піддубній та іншим депутатам стало відомо, що затіяли в міськвиконкомі такого таємничого стосовно Деївського смітника за спиною кременчужан і депутатів.

Тож тоді здивований мер затих і почав на вушко щось шепотіти Юрію Гриценку. Той щось відповів, а мер промовив:

- Від депутата Оксани Піддубної ніхто такого не очікував. Нам треба порадитися… Ну що сказати - не знаю, треба підтримати запит депутата Піддубної.

І вже тепер можна припустити, що саме не очікував мер, що Піддубна дізнається про його таємний план. Тому він так і насторожився, бо вирішив перестрахуватися, поки не дізнається, що насправді знає Піддубна.

Піддубна ж нічого насправді не знала. Тому міський голова зі своєю командою впевнено, не поспішаючи продовжували свою справу.

Напередодні заяви Піддубної, протягом літа та осені 2017 року, влада Кременчука ледве змогла витиснути з Деївського полігону німецького інвестора Йорга Майснера, який займався переробкою сміття. Тоді ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природного середовища» виставили такі умови для співпраці, які дивували навіть далеких від економіки та бізнесу людей. Але інвестор намагався боротися. Тож, зрештою, вклавши в Кременчук мільйони, він лишився ні з чим. Депутати вирішили його долю на сесії, відмовивши у поновленні роботи.

Після запиту Піддубної мер, виявляється, удавав, наче до неї дослухався. Насправді ж - тільки приспав пильність як її, так і депутатів, які не «в темі», та журналістів.

З того часу пройшло вже кілька місяців. Тож на депутатській комісії Піддубна знову порушила це питання, мовляв, чому нічого не робиться?

І тут депутат Сергій Костромінов повідомляє, що на Деївці не так давно з’явилося якесь обладнання. Що воно і чиє – ніхто не знає. Тож вирішили депутатською комісією приїхати на полігон. 22 лютого депутати Сергій Костромінов, Олександр Роженко, Оксана Піддубна зустрілися на місці. Трохи згодом долучився депутат Руслан Ульянов. Також приїхав і головний еколог міста Олексій Федюн.

Після побаченого й почутого депутати були вкрай здивовані. На території звалища за великим зеленим парканом розташувалося підприємство. З великої труби виходив якийсь газ, а  від устаткування в різні боки розходилися електричні проводи.

До депутатів вийшов директор підприємства Дяковський Сергій Васильович.

Він розповів, що це підприємство називається «КЛІАР ЕНЕРДЖІ-КРЕМЕНЧУК». І ввічливо заявив, що ніякої інформації не надасть, а тому попросив піти з території енергетичного підприємства.  А якщо в депутатів є питання, він усе прийме в письмовому вигляді. Також він додав, що працює на законних правах, що все узгоджено з міськвиконкомом. Вони тут працюють уже півроку. Чому про них не знали депутати й преса – не знає, бо то не його справа.

Усі залишилися на території підприємства, поки ситуацію не пояснив Руслан Ульянов.

Для нього, як виявилося, жодної несподіванки не було. Він усе знав і розповів, що після відмови німецькому інвестору було розглянуто пропозицію ТОВ «КЛІАР ЕНЕРДЖІ-КРЕМЕНЧУК». За його словами, принцип дії підприємства – це пробурення свердловин, проведення труб, через які подається газ, і випрацювання електроенергії. Електроенергія ж продається державі за зеленим тарифом. Ульянов сказав, що не знає, скільки прибутку дає місту та самому підприємству ця співпраця.  

А головний еколог міста Федюн запевнив, що дана установка є серйозним благом для екології.

Що ж інтернет розповідає про те, чому так занепокоївся мер 16 листопада 2017 року, коли почув запит Піддубної під час сесії про сортування та переробку сміття, яке б приносило вигоду не кому-небудь, але самому місту Кременчуку? І чи підтверджуються слова Ульянова?

Виявляється, мер тоді вже знав про «КЛІАР ЕНЕРДЖІ-КРЕМЕНЧУК», дата створення якого - 25.09.2017.

Тепер зрозуміло, чому так наполегливо витискали німецького інвестора – все було вже готово. Лишалося тільки від нього здихатися.

Дозвіл товариство отримало від НКРЕП на роботу в Кременчуці 12 жовтня 2017 року:

 

Серед засновників товариства:

  •  ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КЛІАР ЕНЕРДЖІ" 99,0000%. Розмір його внеску в статутний фонд становить 990 грн. Підприємство зареєстроване в Чернігівській обл., Корюківський район, місто Корюківка.
  • ДЯКОВСЬКИЙ СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ 1,00%. Його внесок у статутний фонд - 10 грн. Зареєстрований він у місті Києві.
     

Кінцеві бенефіціари (вигодоотримувачі) - кияни: БАГРІЙ ПЕТРО ІВАНОВИЧ,  ГРІНЕНКО АНДРІЙ ЮРІЙОВИЧ, ДУБИНСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ. Серед цих персон - працівники держадміністрацій та політики, які балотувалися на вибори народних депутатів.

Щодо засновників кременчуцького дива, яке побачили депутати на Деївському полігоні.

"КЛІАР ЕНЕРДЖІ" фігурувало у справі про заволодіння коштами державного бюджету.

19 грудня 2016 року в Оболонському районному суді м. Києва розглядали кримінальну справу, яка стосувалася розтрати коштів з державного бюджету в особливо великих розмірах.

У судовому реєстрі йдеться про таке.

Під час досудового розслідування було встановлено злочинний механізм з метою заволодіння коштами державного бюджету. З цією метою вказаними особами було зареєстровано в органах державної влади «транзитні» підприємства. Вони уклали договори на постачання пиломатеріалів з отримувачем державних коштів – ТОВ «Смілаенергопромтранс». Протягом 2015–2016 років від вказаного підприємства було отримано безготівкові кошти в розмірі 4679795 грн., при цьому фактично постачання пиломатеріалів не відбулося.

У подальшому ці кошти були перераховані на рахунки ТОВ «Торговельна Фірма «СТБ» та ТОВ «Палладіум БТ» за твердопаливні котли торговельної марки «Stropuva» та побутову техніку. В той же час досудовим розслідуванням було встановлено, що фактично твердопаливні котли торговельної марки «Stropuva» були реалізовані через мережу інтернет-магазинів за готівкові кошти фізичним особам-підприємцям, а документально оформлено реалізацію котлів ряду підприємств, серед них і чернігівська фірма «Кліар Енерджі».

Тобто прокуратура вважає, що компанія «Кліар Енерджі», яка є засновником «КЛІАР ЕНЕРДЖІ-КРЕМЕНЧУК», причетна до здійснення незаконної діяльності.

Чи знає міська влада про те, що це за компанія, - невідомо.

Наразі депутати, які не знали про існування цього підприємства на території звалища, ще мають розібратися, на яких умовах даному підприємству надали право отримувати вигоду?

І що саме отримує місто від цього підприємства? Бо якщо ця вигода – тільки те, що задекларовано паном екологом Олексієм Федюном, тобто екологічна вигода, то щось тоді коїться, м’яко кажучи, підозріле.

Бо, за підрахунками, які можна зробити з того, що надано до НКРЕ при отриманні дозволу, підприємство отримує кілька десятків мільйонів гривень на рік. При цьому, за словами Руслана Ульянова, підприємство вклало в дану установку кілька мільйонів. Зрозуміло, що Кременчук може купити з бюджету за власні кошти аналогічне обладнання і не ділити гроші, а мати прибутки.

Але насправді навіть і до цього часу Піддубна чекала б виконання депутатського запиту, який був тоді підтриманий. Бо міська влада старанно приховувала від кременчужан цей бізнес-проект. Причому наразі зовсім не зрозуміло, хто отримає від цього проекту вигоду?

Отже, сюрприз для депутатів виявився ще й резонансним прикладом того, як влада будує бізнес.

Варто додати, що  депутатська комісія після такого відкриття для себе вирішила зібратися 28 лютого для обговорення знахідки.

Далі буде.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 239 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1436 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2425 0