Новини з 1996 року

Як лежачі хворі та старі самотні люди можуть вбити своїх сусідів? Про реалії сьогодення

Марина Баніт 31 жовтня 2017 10:49 3660 0

Чи знаєте ви про те, яка небезпека знаходиться поруч з вами по сусідству? Думаємо, що інколи навіть не замислюєтеся. А виявляється, у багатьох багатоповерхівках живуть люди, які можуть стати причиною смерті сусідів. І вони можуть стати вбивцею навіть, не бажаючи смерті будь-кому. Більше того, вони, як правило, дуже добрі, але їхні систематичні дії можуть стати вбивчими.  

Мова про стареньких людей, яких побачив кременчужанин під час виконання своїх службових обов'язків.  

Автору розповіді довелося зайти в гості для надання допомоги літнім людям. Ось так в одній квартирі його зустрів старенький дідусь, якому більше 80 років. Дідусь - добрий, люб'язний, ввічливий, але в його квартирі було дуже тепло в той час, коли ще не почався опалювальний сезон і загалом у квартирах було дуже холодно. Автор розповіді пригадав, що тоді в гостях у дідуся навіть боровся з собою, щоб не знепритомніти. Та побачивши з коридору, що відбувається на кухні, захотілося піти швидше від гостинного старенького. Мова про те, що в квартирі були повністю зачинені вікна, а на кухні господар ввімкнув чотири конфорки і зняв з них кришки розподілу. З газової плити полум'я палало з таким тиском, наче з газової горілки.

Молодий чоловік подумав про те, що якщо не дай Бог дідусь буде продовжувати опалення таким чином і з ним раптом щось трапиться (знепритомніє чи й Богу душу віддасть) під час такого ось опалення, то може статися біда, від якої постраждають і сусіди. Але дідусь не відчував небезпеки від чадного газу. А за словами сусідів, старий живе один і родичів у нього немає, і коли холодно, хтозна, як часто він обігрівається таким чином. Тож привернувши увагу до цієї проблеми сусідів, автор розповіді пішов у роздумах.

Але незабаром ще більше здивувався від іншого. Це вже довелося завітати в гості до літньої жінки, яка довгий час лежить вдома паралізована. Жінка теж самотня. Двері її квартири завжди відчинені і вона не встає з ліжка. Так як це був візит до початку опалювального сезону, то в квартирі було дуже холодно, крім кімнати господині. Вона була в ясному розумі, привітна, ласкава і перше, що попросила, - це підтягнути ближче до неї обігрівач, який працював усю ніч і тепер увесь ранок без зупинки. І тут знову пригадалося те відчуття небезпеки, коли чоловік був у гостях у дідуся. Але тут обігрівачем слугував не газ, а  старенький пристрій зі спіралями розжарювання. Було видно, що він уже тисячу разів ремонтувався. Жіночка почала підказувати, щоб чоловік був обережний, бо пристрій "дихає на ладан". 

У цьому випадку чоловік теж поспілкувався з сусідами і дізнався, що в цієї жінки також немає родичів. До неї кілька разів на тиждень приходять із соціальної служби, а якийсь чоловік погодився приходити щодня ввечері та прибирати за бабусею. Отже старенька цілий день знаходиться одна. У той час, коли їй холодно, вона лишається наодинці з калорифером.  

Ось таке розповів кременчужанин. А кореспонденту це не дає спокою.

Так сталося в нашій країні, що старі та самотні лежачі люди лишаються беззахисними у нашому суспільстві. Був випадок, коли кореспондент просила про допомогу для паралізованої жінки, від якої відмовилися рідні. Тоді головний медик міста пояснив, що все, що вони мають, - це допомога соціальних працівників, яка полягає у приготуванні їжі та купівлі продуктів харчування. Навіть якщо людина має якесь житло, яке можна було б обміняти на пожиттєвий догляд, немає такої системи в державі, яка б вирішувала долю смотніх людей. У лікарні ж немає місця для таких інвалідів, паралізованих. Надали допомогу після інсульту і "хай щастить". І байдуже, що повністю паралізована людина навіть не має рідних.

І суспільство, не дбаючи про самотніх людей на загальнодержавному рівні, насправді наражає себе ж на небезпеку. Байдужість завжди карається долею. Так паралізовані люди ходять у туалет під себе і, як правило, сусіди відчувають усім під'їздом наслідки своєї ж байдужості. Так дідусі через малу пенсію та відсутність догляду як можуть, так і гріються. Так бабуся, якій ніхто не допомагає з доглядом, колись може перекинути той обігрівач, що ледь дихає.

І якщо суспільство думає, що їх не торкнеться біда, то це помилка. Як не прямо спитається, то криво. 

Скільки всіляких реформ, рішень, пропозицій... але є те, про що не згадують, поки в повітря не злетить будинок або пожежа не забере життя кількох сімей. А все тому, що хтось не думав наперед, як допомагати самотнім хворим людям обігрітися, поїсти та в туалет сходити.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1151 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2150 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2768 0