Новини з 1996 року

Як кременчуцькі фотографи "сушилися" під дощем

Ксенія Омельченко 20 травня 2017 13:41 694 0

Власне, що можна робити у дощову погоду? На думку пересічних громадян, самовдосконалюватися краще за все. І навіть якщо читати книги – це нудно, можна подивитися цікаві та пізнавальні документальні фільми або майстер-класи. А можна просто зібратися з друзями, подивитися смішні комедії, пограти в ігри чи влаштувати зустріч одкровень.

А що якщо все й одразу? Саме так і зробив організатор ХІ "Фотосушки" Олександр Грінченко, а за сумісництвом - фотограф "Кременчуцької газети".

Україна вже давно святкує День Європи, тож дата проведення і тема "сушки" цього разу досить сильно перепліталися. Як зазначалося в оголошенні до зустрічі, кременчужани та гості міста могли вільно приходити і теж "сушити" свої, нехай і любительські фотографії. 

Захід планувалося провести біля фонтана у сквері ім. Бабаєва, однак погода змусила фотографів переміститися ближче до пам'ятника Воїну-визволителю, під захист лапатого листя могутніх розлогих каштанів. Саме по собі місце вже надавало своєрідної атмосферності виставці.

До такої творчої зустрічі не могли не додати свої п'ять копійок і представники місцевої влади. Тож виставка мала дуже своєрідний початок -  концертну програму від студентів університету ІІІ віку територіального центру обслуговування населення Автозаводської районної адміністрації  та директора терцентру Лариси Дзюби. 

Співали вони, звісно, не тільки для кременчужан, але й для іноземних гостей - представників офіційної делегації Литовської Республіки. Гості,  а саме: Міністр Посольства Литовської Республіки в Україні пан Гвідас Кєрушаускас, заступник мера міста Алітус пані Валє Гібоне, директор адміністрації самоврядування міста Алітус пан Вітаутас Ястрямскас та литовські волонтери «Help Wink», привезли гуманітарну допомогу для українських військових, які несуть службу в зоні АТО, та дітей, що виховуються у дитячому будинку.

За українською традицією студенти університету ІІІ віку пригостили литовських гостей смачним короваєм.

І все начебто добре. Підписуються і укладаються угоди про співпрацю між колегіумами України та Литви, однак сама організація зустрічі виглядала трохи незграбною.

"От ми співали, так. А ми ж навіть репетицію не проводили! От з ними так, а з нами? Аби відзвітуватися, що щось провели", - чутно від студентів того самого університету ІІІ віку.

Інші ж майже пошепки коментують слова литовських гостей про те, як гарно стало в Україні: "Нічого не змінилося з тих радянських часів, а вони хвалять! Ну що змінилося, що?"


Визначити, чи дійсно все так подобається в Україні іноземним гостям, важко. Але їхнє захоплення від фото було видно одразу.

- Це ваші фото? Можна ми візьмемо ось це і це. Їм подобається таке - квіти, цап. Позитивне щось, - трохи хвилюючись, примовляла організаторка візиту литовців.Фото зібралося багато: майже по 2 світлини від кожного фотографа. На цьому офіційна частина закінчилася, всі швидко зібралися і розійшлися. 

На місці залишилися лише фотографи, які весело передивлялися роботи інших та обговорювали все, що відбулося, та звичайні перехожі, які повільно проходили повз або зупинялися на кілька хвилин, щоб спитати, що ж тут відбувається.

- І з якого приводу оце все?
- День Європи сьогодні!
- Європи? Тьфу!.. Вибачте, але...

- А що тут відбувається?
- "Фотосушка" до Дня Європи, а там - гості з Литви...
- Цікаво, навіть не знала, що таке є. А фото у вас гарні.


Подібних діалогів склалося безліч. І людей можна зрозуміти. У часи, коли Україна у величезних боргах перед Європою, коли є постійна мета "потрапити в Європу", а рівень життя невпинно падає, важко радіти Дню Європи. Важко радіти взагалі, коли політизуються будь-які звичайні творчі ініціативи громадян.

"Сушка" завершилася приблизно о 13 годині загальним фото учасників на згадку. За словами Олександра Грінченка, наступна зустріч фотографів відбудеться зовсім скоро - 3 червня, у межах фестивалю "Еxtreme zone 2017". 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 963 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 1963 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2577 0