Новини з 1996 року

Як кременчужани за 30 гривень відпочивають на смітнику. Реалії Блакитного озера

Марина Баніт 18 липня 2017 13:04 8717 1

Одним з улюблених місць відпочинку кременчужан є Блакитне озеро, що у сусідньому Світловодському районі.

Багато хто пам’ятає, яким це озеро було декілька років тому, коли воно дійсно було блакитного кольору і вигравало на сонці кришталем. Озеро створили штучно під час добування піску місцевим підприємством. Пісок навколо озера був дрібним та неймовірно чистим, тому на дотик був схожий на махровий рушник. Навколо - п'янкий аромат хвойного лісу, який утворював тінь, – рай на землі.

Час минає, люди роблять свою темну справу і про це далі.

Отже, подорожуємо на озеро разом у наш час.  Від Кременчука можна дістатися автомобілем, тож їдемо. На в’їзді на територію лісу, де всередині розташоване озеро, сидять хлопці. Люди кажуть, що зазвичай сидить один парубок, але цього разу – компанія молодиків. Один хлопець підходить до автомобілів та вимагає за право проїхати далі 30 гривень. Водій дістає гроші і віддає. Моторний парубок у відповідь не дає будь-якого документа про оплату, гроші сунув у гаманець, який розпирало від купюр.

Далі водій пояснює, що вони часто приїздять сюди – ніколи чек про оплату не отримують. Платить, бо платять усі. Кому платить - не знає, але за що - йому повідомили, виявляється, за прибирання території від сміття. Зверніть увагу: саме за прибирання, а не за паркову вимагають гроші невідомі особи. Тож були сподівання, що озеро чисте.

 Уже на самому березі озера побачили, що вода насиченого сіро-брудного відтінку, а пісок уже давно не той. Навіть у будні влітку на озері стільки автомобілів, що, здається, їх більше, ніж дерев. А людей так багато, що важко знайти відокремлене місце. Всі стають аж занадто близькими один до одного.

Тож трохи відпочивши, поплававши в теплій водичці, позасмагавши, виникає бажання обстежити територію. А тут картина не для людей зі слабкими нервами.

Позаду відпочиваючих, на відстані близько 10 метрів, розташовані моторошні картини - валяються пластикові пляшки, посуд, пакети, використані жіночі гігієнічні прокладки та дитячі підгузники.

 

Поряд з людьми викопані ями для сміття – їх багато і вони переповнені. Досить величенький шматок землі навколо цих ям переритий разом зі сміттям. Очевидно, таким чином сміття складається не перший рік.

А відпочиваючі люди справно платять по 30 гривень за прибирання і зі спокійною совістю сподіваються, що територія озера буде прибрана відповідно до нормативів.

Якщо раніше озеро мало промислове призначення, то наразі воно перетворилося на зону відпочинку. У разі визнання озера зоною відпочинку територія має утримуватися відповідно. Ніяке зберігання сміття та утворення звалища не припустиме. У випадку, якщо відповідно до документів територія озера є зоною сміттєзвалища, то терміново необхідно заборонити відпочинок людей на цьому місці.

Звідси виникає інше питання: куди дивиться світловодська влада, до якої територіально відноситься Блакитне озеро? Розберіться, будь ласка, з цим. Хто є власником даної території, яке призначення земельної ділянки та водного ресурсу, хто ті рекетири на в’їзді та чому люди відпочивають на смітнику, попри оплату? А з цих відповідей стане зрозуміло, що таке Блакитне озеро - місце відпочинку чи сміттєзвалище.

А кременчужани будуть з нетерпінням чекати роз’яснень, бо, як і сусіди, полюбляють відпочивати на Блакитному озері. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Алексей 21.07.2017 07:26

Тот кто написал этот текст явно очень редко бывает на озере) Я бываю часто, так вот что я скажу... В написанном есть доля правды но я знаю ребят которые там убирают, убирают добротно, а то что мусор некуда больше девать, это не их проблема. Что хотел сказать вообще, во всем виноваты говно-люди, которые не однократно на моих глазах тупо засерают пляж никого не стесняясь.

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 558 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 451 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 506 0