Новини з 1996 року

Як кременчужани та полтавчани долучаються до Дня вишиванки. ФОТО

Валерія Макряшина 16 травня 2019 14:35 680 0

Мешканці Полтавщини влаштували у Facebook справжній флешмоб. Громадяни залюбки діляться світлинами у вишиванках.

Щороку в третій четвер травня Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки. Це свято самобутнє і не прив'язане до жодного державного чи релігійного. 

Втім мільйони українців саме цього дня дістають із шафи національне вбрання – вишиванку і йдуть у ній на роботу, в університет чи до школи. Цього року День вишиванки припадає на 16 травня. 

Мешканці Полтавської області активно публікують на своїх сторінках у мережі Facebook світлини в ошатних сорочках з українським візерунком. Крім цього, пишуть вірші, вітаючи всіх людей з цим святом.


 

На фото: Голова Полтавської облради Олександр Біленький, в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий і заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко

 

 

Речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв

 

Організаторки культурних заходів у Кременчуці - Тетяна Кечина та Валентина Кечина 

 

Прес-офіцер Кременчуцького відділення поліції Анна Васенко-Волювач

 

Працівники органу місцевого самоврядування Кременчука підтримали День вишиванки

 

Працівники та учні Кременчуцької школи-інтернату ім. А.С. Макаренка

 

 Інна Хмелик - працівниця бібліотеки

 

На фото: працівниці бібліотеки-філії №2

 

 


З чого все почалося

13 років тому студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію "Всесвітній день вишиванки". Надихнув її до цього Ігор Житарюк, який регулярно одягав вишиту сорочку на заняття. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і разом одягнути вишиванки. Спочатку національний одяг вдягали кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. До Дня вишиванки долучилася українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – вдягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Це свято має глибокий зміст. По всьому світу об'єднуються українці в одній ідеї і показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код. У цей день варто пам'ятати свою національну та громадянську позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

День вишиванки не передбачає обов'язкових заходів, та протягом усієї історії свята з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці та ярмарки. Цей день завжди супроводжується усміхненими обличчями чи то в транспорті, чи то просто на вулиці. Адже кожен може побачити своїх однодумців. Крім того, в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів, що обов'язково вплине на того, хто вдягає вишиванку.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 511 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 639 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1135 0