Новини з 1996 року

Як кременчужан мотивують встановлювати лічильники на водопостачання

Ксенія Омельченко 10 січня 2019 11:10 546 0

У зв’язку з непоодинокими зверненнями кременчужан, яким призначена житлова субсидія на  оплату за послуги холодного, гарячого водопостачання та водовідведення, департамент соцзахисту населення вирішив надати роз’яснення.

На сьогодні в Україні встановлені єдині соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів, відповідно до яких призначається житлова субсидія:

 

 

 

Комунальні підприємства Кременчука нараховують плату за спожиті послуги централізованого водопостачання й водовідведення, застосовуючи норми, затверджені мерією міста.

Читайте також: 
Кабмін запропонував дозволити водоканалам встановлювати норми питного водопостачання

Тому в Кременчуці соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами такі:

 

 

Тобто місцеві норми є більшими, ніж ті, на які призначається субсидія.

Тому отримувачі субсидії, у квартирі яких не встановлені лічильники на холодне та гаряче водопостачання, мають сплачувати обов’язкову частку платежу, яка зазначена в повідомленні про призначення субсидії, а також доплачувати різницю між нарахуваннями за комунальні послуги. 

"У разі встановлення лічильників на холодне та гаряче водопостачання оплата за житлово-комунальні послуги буде здійснюватися за фактично спожиті послуги", - додають представники департаменту соцзахисту.

Зазначимо, що станом на 2 березня 2018 року, коли проводилася остання перевірка "Кременчукводоканалу" представниками НКРЕКП, у Кременчуці було обладнано приладами комерційного обліку водопостачання лише 71,3%  точок розподілу послуги, тобто встановлено 9918 приладів обліку з 13907 необхідних. І тут мова не тільки про житлові будинки, а й про бюджетні установи та "інших споживачів".

У відповіді до НКРЕКП комунальники тоді зазначили, що в них немає фінансової можливості встановлювати прилади обліку за рахунок підприємства. Нестачу коштів "Кременчукводоканал" пояснив тим, що підприємство тривалий час начебто працювало в умовах невідповідності діючих тарифів фактичній собівартості послуг, однак пообіцяло встановити всі необхідні прилади обліку до 2 серпня 2019 року. Та виконувати цю обіцянку, схоже, буде не підприємство, а самі кременчужани.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись