Новини з 1996 року

Як кава без кофеїну впливає на здоров'я людини

pplus 17 жовтня 2019 07:50 367 0

Кофеїн, який вживається у великій кількості, може спровокувати різні проблеми. Безсоння, тривожність, втома, що не проходить, — ось що можна спостерігати при зловживанні кавою. Більш того, напружений психологічний стан може призвести до депресії. Напій без кофеїну такого впливу не має.

Підвищення тиску. Хоча це питання спірне. І вважається, що зовсім не кофеїн сприяє його підвищенню. Кожен індивідуально реагує на каву. І якщо кров'яний тиск змінюється при вживанні кави, то цілком можливо, що без кофеїну вже не буде такого ефекту.

Кофеїн впливає на стан кровоносних судин і серцевого м'яза. При потраплянні в організм відразу великої порції кофеїну може виникати тахікардія, нерідко з'являється головний біль. Більш того, якщо доповнювати кофеїн нікотином, можна значно підвищити ризик виникнення інфаркту. Ось чому курцям необхідно віддавати перевагу напою без кофеїну.

Кофеїн негативно впливає на печінку. Знову ж мова про його великі порції. При проблемах із цим органом вживання кави слід обмежувати. Ймовірно, кава без кофеїну може допомогти не відмовлятися від улюбленого напою.

Вплив на розвиток онкології. Хоча це питання дуже спірне. За одним дослідженням кава, будучи потужним антиоксидантом, перешкоджає виникненню злоякісних новоутворень. За іншим — сприяє. Тому якщо вірити другій версії, то кава без кофеїну — це можливість насолоджуватися напоєм без страху захворіти.

Кофеїн має сечогінну дію. Ось чому каву рекомендується запивати водою. Це необхідно для відновлення водно-сольового балансу. І, до речі, разом із водою виводиться з організму кальцій, що призводить до ризику розвитку остеопорозу — ламкості кісток. Напій без кофеїну таких наслідків не має, принаймні, не настільки. Чим менше кофеїну, тим менше вимивається кальцію.

Поки все перераховане було на користь кави без кофеїну. Проте є в неї й мінуси.

Кава без кофеїну знижує тиск. Це пов'язано знову ж таки з сечогінним ефектом. Але якщо у звичайному напої ефект зрівнюється впливом кофеїну, то тут гіпотоніки можуть відчути помітне нездужання. Втім цей факт із користю можна використовувати гіпертонікам.

Кофеїн повністю видалити неможливо. Тому малий відсоток (1-2) його все ж у зернах залишається. Не варто забувати про це, коли пропонуєте таку каву дітям або, наприклад, вагітним.

При видаленні кофеїну із зерен використовуються різні хімічні речовини. І не можна бути до кінця впевненим, що вони повністю видаляються в процесі обробки. Натуральні зерна все ж без хімії.

У цілому ж кава без кофеїну не відрізняється від традиційної ні смаком, ні ароматом. Просто вона не бадьорить, тому її можна пити навіть на ніч. Це досить безпечна альтернатива напою, який бадьорить.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1222 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1865 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2345 0