Новини з 1996 року

Як дружина може отримувати пенсію чоловіка: сума вийде більша

pplus 09 квітня 2019 10:30 972 0

Експерти пояснили, яким чином дружина може отримувати пенсію чоловіка.

Українське законодавство дозволяє в деяких випадках відмовитися від своєї пенсії на користь виплат, які нараховувалися померлому чоловікові, пише "Хвиля".

Юрист  пояснює, що фраза «отримати пенсію чоловіка» не зовсім коректна. Чоловік або дружина, якщо вони в непрацездатному віці, можуть відмовитися від нарахованої їм пенсії і в разі смерті одного з подружжя оформити інший вид допомоги – пенсію у зв'язку із втратою годувальника. Це можливо, якщо пенсія покійного була вища (він був годувальником сім’ї), ніж нинішні виплати вдові або вдівцю.

Оформити таку пенсію може будь-який член родини покійного (чоловік, дружина або батьки), якщо він – пенсіонер або інвалід. Для цього потрібно довести, що годувальником у родині був саме померлий.

Перш ніж відмовлятися від своєї пенсії, потрібно зважити всі «за» і «проти». Оформлення виплат у зв'язку із втратою годувальника не означає, що вам нарахують пенсію в розмірі, який отримував чоловік.

Для оформлення виплат потрібно заново подати весь пакет документів. А при розрахунку буде братися до уваги розмір останньої середньої зарплати по країні, тому сума може вийти більша, ніж пенсія заявника. Але одному претенденту на виплати дістанеться не вся нарахована пенсія, а тільки її половина. Якщо непрацюючих членів сім’ї двоє, їм дістанеться вся сума, якщо троє або більше – 150% від суми.

Для оформлення допомоги знадобляться два види документів. По-перше, документи покійного: його ідентифікаційний номер і трудова книжка або будь-яке інше підтвердження трудового стажу.

По-друге, документи чоловіка: паспорт, ІПН, довідка про склад сім’ї, ксерокопії свідоцтв, які підтверджують родинні зв’язки покійного і одержувача допомоги, трудова книжка.

Також знадобиться свідоцтво про смерть або рішення суду про визнання людини безвісно відсутньою або померлою, довідка про місце проживання і реєстрації; довідка про те, що член або члени сім’ї перебували в померлого на утриманні.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1265 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1927 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2464 0