Новини з 1996 року

Як будуть зараховуватися бали ЗНО замість ДПА та чи складатимуть ДПА 9-класники. Деталі

Альбіна Козлова 11 січня 2019 12:05 424 0

У 2019 року державну підсумкову атестацію за технологією зовнішнього незалежного оцінювання здаватимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі й технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти.

Учні 9-х класів, як і в попередні роки, складатимуть ДПА у письмовій формі (не у формі ЗНО).

Відповідне роз'яснення надало МОН 10 січня у зв'язку з численними зверненнями учнів та їхніх батьків щодо проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО в 9-му класі.

Як раніше повідомляла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, запуск ЗНО в 9-му класі планується до старту старшої профільної школи НУШ. За чинним календарем реформи це орієнтовно після 2026-2027 навчального року.

Нагадаємо, що Наказом Міністерства освіти і науки України від 22 серпня №931 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів.


Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів:

- українська мова і література

- історія України

- математика

- біологія

- географія

- фізика

- хімія

- англійська мова

- іспанська мова

- німецька мова

- французька мова


Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання.


Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів закладів загальної середньої освіти, які у 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

- українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);

- математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);

- один з предметів із запропонованого вище переліку (на вибір випускника).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

- для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань;

- для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту або академічному, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1–32, 39–43, 49–53, 59.


Важливо наголосити, що 2019 року учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів: з української мови і  математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись