Новини з 1996 року

Як будуть рахувати стаж жінкам за період після народження дитини

Марина Баніт 01 листопад 2017 10:49 2803 0

Для того, щоб жінці зарахували до загального страхового стажу період, протягом якого вона доглядала за дитиною, їй потрібно офіційно піти в декрет.

Як буде нараховуватися страховий стаж для мам, які перебувають у відпустці по догляду за дітьми?

Період перебування у відпустці по догляду за дитиною до 3 років і отримання відповідної допомоги і/або допомоги при народженні дитини зараховується до страхового стажу як для визначення права на пенсію, так і для обчислення її розміру.

 Що стосується періоду відпустки по догляду за дитиною від 3 до 6 років (за медвисновком), то при призначенні пенсій з 1 січня 2018 року такі періоди будуть зараховуватися до страхового стажу, який дає право на пенсію, але при визначенні розміру пенсії враховуватися не будуть.

Щоб відпустка по догляду за дитиною увійшла до трудового стажу, потрібно піти в декрет. Але якщо жінку перед цим звільнять, вона все одно може зберегти ці три роки стажу.

Якщо в жінки є дитина, вона в органах соціального захисту отримує допомогу на неї, тобто її страховиком є ​​орган соціального захисту населення, який і подає про неї дані до системи персоніфікованого обліку.

На зарахування страхового стажу можуть розраховувати мами, які народили в 90-і роки.

Якщо згідно з даними трудової книжки жінка не працювала і в цей час мала дитину до 3 років, період з дня народження дитини до досягнення нею 3-річного віку буде врахований до її страхового стажу на підставі свідоцтва про народження дитини.

За матеріалами з відкритих джерел

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2609 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3070 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3511 0