Новини з 1996 року

WOW-форум у Кременчуці. На заводах обіцяють брати молодих людей на роботу

Ксенія Омельченко 22 липня 2017 09:12 693 0

Учора, 21 липня, у Кременчуці відбувся форум під навою "Бізенес-молодь: ефект WOW від співпраці". Захід проводився в рамках ініціативи "Українського Пакту заради молоді-2020" для налагодження діалогу між компаніями й активною молоддю та сприяння створенню нових програм практики, стажування та першої роботи.

Участь у форумі взяли провідні работодавці Полтавщини та 60 активних молодих людей, які планують розвивати свою кар'єру в українських компаніях.

На початку зустрічі до учасників з вітальною промовою звернувся Віталій Малецький, а також радник з програмних питань Фонду народонаселення ООН в Україні Андрій Поштарук.

Координатор "Пакту  заради молоді 2020" Тарас Деркач розповів про Пакт,  його завдання та результати діяльності. 

Після вступної частини документ підписали представники 7 провідних кременчуцьких компаній. Компанії розповіли про свою діяльність, кар'єрні можливості для молоді та провели майстер-класи на теми планування кар'єри й успішного працевлаштування. 

Як зазначили більшість ейчарів (фахівці кадрової справи) місцевих підприємств, Кременчук дійсно потребує спеціалістів технічних спеціальностей, особливо інженерів. Серед затребуваних професій - слюсар та зварювальник. Варто відзначити, що роботодавці готові навіть навчати бажаючих оволодіти даними професіями й оплачувати період стажування своїм майбутнім працівникам.

Однак можливість стажування протягом навчального періоду на даних підприємствах залишається поза межами можливого. Як зазначила одна зі спікерів форуму, за законодавством України, потрапити в середину виробництва можуть лише люди, офіційно влаштовані, які вже пройшли певний пробний період.

Під час фуршету присутні мали можливість поспілкуватися особисто з людьми, які зацікавили, дізнатися більше про те, як обирати персонал та що можна і не можна робити на співбесіді.

Трохи пізніше кременчужани взяли участь у дискусії на тему важливих критеріїв у виборі першого робочого місця, де запропонувала власні WOW-рішення для компаній. Тарас Деркач, який проводив дискусію, допоміг присутнім визначитися з тим, що ж насправді шукають юні містяни, коли вперше влаштовуються на роботу.

Як виявилося, найголовнішим для молоді стала можливість розвитку як на роботі, так і поза нею. Не менш важливим визнали й факт набуття досвіду та навичок. На другій сходинці - зарплата. Як зазначали молоді люди, зарплата - це можливість стати самостійним, а не висіти на шиї у батьків. Третє місце посіла охорона здоров'я та увага до умов праці. Далі - політика керівництва, чесність підприємства, зручний графік роботи, гарний колектив і на останньому місці - репутація підприємства.

У цей же час в іншому приміщенні для місцевих работодавців організатори заходу провели презентацію посібника "Бренд работодавця: практичне керівництво для компаній з працевлаштування та здоров'я молоді",  а також запросили експертів компаній Lifecell та Ernst & Young розповісти про кращі практики роботи з молоддю.

Як зазначають організатори, захід у Кременчуці став першим із серії регіональних форумів "Бізнес-молодь". До кінця 2017 року форум також проведуть в Одесі, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та Луцьку. А вже в грудні має відбутися Всеукраїнська конференція "Career Talks" у Києві. 

Загалом, у планах Пакту на цей рік - залучити нові компанії, створити мінімум 25 партнерств і 2500 місць для стажування та першої роботи українців. До 2020 року кількість місць для стажування має збільшитися до 10 000.

Фото прес-служби виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1412 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2403 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3028 0