Новини з 1996 року

Взагалі не дивно. У місті зафіксували шкідливий для деяких кременчужан рівень забруднення повітря

Валерія Макряшина 20 січня 2021 13:25 405 0

Сьогодні зранку деякі кременчужани, вийшовши на вулицю, відчули в повітрі запах, немов щось горить. До "Програми Плюс" на важке повітря та відчуття горілого (запах палених сірників) поскаржилися одразу кілька громадян. 

Попри це, пресслужба міськрайонного управління ДСНС про великі пожежі на території Кременчука не повідомляла, але мешканцям міста не здалося — повітря в Кременчуці сьогодні дійсно забруднене. 

Про це повідомляє екологічний бот SaveEcoBot, який розроблений для моніторингу інформації про дозвільні документи та процедури промислових та інших забруднювачів довкілля.

 

 

Станом на 12:00  20 січня в Кременчуці було зафіксовано шкідливий рівень забрудненості повітря для чутливих груп. Так, це може спричинити дискомфорт при диханні в людей із захворюваннями легенів, таких як астма, а також у людей із серцевими захворюваннями, дітей і літніх людей.

Сервіс Eco City повідомляє, що головним забрудником є ультрадисперсний пил PM2.5, і на ранок 20 січня його концентрація в повітрі значно зросла.

 

 

Зазначимо, що Кременчук є містом промисловим і ні для кого не є таємницею, що якість нашого повітря через це не є ідеальною. Час від часу, а особливо навесні та влітку, кременчужани, особливо мешканці району Молодіжного (де розташовані кілька заводів), відчувають у повітрі якісь дивні, геть неприємні "ноти", від яких починає нестерпно боліти голова.

Головний біль - це ще "квіточки", адже наше повітря, а точніше - сполуки в ньому (формальдегід зокрема), здатні викликати в людини й онкологічні захворювання, й інші серйозні проблеми зі здоров'ям.

Щодо джерел формальдегіду то, крім вихлопних газів з авто, таким є нафтопереробка, виробництво поліетилену, лаків, фарб. Останніх двох виробництв у нашому місті немає, проте є нафтопереробний завод і завод технічного вуглецю. 

 

Читайте також: Смердюче повітря: кременчужани про проблему - в соцмережах, а екологи й підприємці - за круглим столом

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1302 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1666 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2013 0