Новини з 1996 року

Вступники у виші змушені подавати заявки о другій ночі

Юлія Билина 19 липня 2016 11:54 546 0

Лише один день електронна система для вступників працювала більш-менш нормально - у неділю, кажуть у приймальній комісії Кременчуцького університету.

Проблеми з доступом до електронної системи, що дає змогу цьогорічним абітурієнтам подати документи для вступу, великі, розповіли "Програмі Плюс" у приймальній комісії Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Завтра, 20 липня, - останній день прийому документів, а збої трапляються постійно.

Лише в неділю можна  було заповнити анкету більш-менш спокійно, без нервів. А так... абітурієнтам доводиться очікувати першої чи другої години ночі, аби подати документи в електронному вигляді.

"Думаю, необхідно дати можливісить вишам приймати заявки і в паперовій формі, доки справа з доступом не налагодиться, - говорить Євген Буряк, секретар приймальної комісії КрНУ ім. Михайла Остроградського.

Поки що ж право подати паперові документи мають лише окремі категорії вступників - ті, що хочуть вчитися за скороченою формою або заочники.

Хоча в приймальній комісії відзначають, що заяв цьогоріч подано більше, ніж минулого року.

Серед новацій, які попсували нерви абітурієнтам,  є позначка при заповненні електронної форми, натиснувши на яку, діти повідомляють, що відмовляються від навчання за кошти держави. "Хоча пепередження написане червоними літерами, дехто із абітурієнтів у перші дні, не розібравшись, ставив цю позначку помилково, - розповідає Євген Буряк. - Виправити ж ситуацію після того, як університет обробив заявку, діти вже не можуть".

Цьогоріч система сама обиратиме для абітурієнта виш, у якому він навчатиметься (звісно, зважаючи на визначені ним пріоритети). Основний критерій - рівень успішності при складанні ЗНО. Дітям доведеться до 1 серпня або погодитися з вибором комп'ютера, або відмовитися.

Теги: 2783

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 463 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 699 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 723 0