Новини з 1996 року

Встановлювати у квартирі звичайний бойлер ніхто не заважає. Пояснення експерта

Валерія Макряшина 03 травня 2019 15:45 642 0

За словами експерта, встановити у квартирі звичайний бойлер, як і раніше, ніхто не заважає.

Нова редакція закону про житлово-комунальні послуги, яка набула чинності 1 травня, ускладнила українцям перехід на автономне опалення та гаряче водопостачання. Але встановити у квартирі звичайний бойлер, як і раніше, ніхто не заважає.

Про це розповів директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко, передає "Обозреватель".

Експерт пояснив, у чому суть нововведень і в яких випадках мешканці все-таки можуть відмовитися від централізованого теплопостачання.

"Треба чітко розставити крапки над "і". Якщо ви хочете встановити бойлер винятково для отримання гарячої води, ніхто вам цього не забороняє. І проконтролювати це практично неможливо. У людей є повне моральне право це робити", — наголосив Сергієнко, нагадавши про масштабне відключення гарячої води в Києві минулого року.

"Ви ставите лічильник на гарячу трубу, який вам буде показувати "нулі", а самі користуватиметеся гарячою водою з вашого функціонального бойлера", — зазначив він.

А ось відмовитися від централізованого опалення, за його словами, вже складніше. Встановити автономну котельню можна лише в тому випадку, якщо таке рішення ухвалить більшість мешканців. І доведеться зібрати безліч документів.

"Якщо ви створите ОСББ або проведете збори і вирішите, що встановите собі котельню на даху чи щось подібне, то все одно потрібно буде походити по інстанціях і отримати необхідні дозволи, щоб встановити цю котельню. Тоді вам офіційно відріжуть централізоване теплопостачання", — пояснив Сергієнко.

Та є тут і підводні камені.

"З часом такі дахові котельні зношуються і потребують капітального ремонту або заміни. І все це лягає на плечі мешканців. Ніхто за них цього робити не буде. Вони повинні це фінансувати", — розповів експерт.

Сергієнко ще раз звернув увагу на те, що в індивідуальному порядку відмовитися від централізованого опалення неможливо. Можна тільки всім будинком перейти на іншу форму опалення.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 989 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1832 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 848 0