Новини з 1996 року

Всього за сто гривень? Кременчуцькі нафтопереробники вчора відстоювали у столиці подорожчання проїзду

Олександр Курилов 17 вересня 2020 10:22 610 0

Адміністрація ПАТ «Укртатнафта» розпочала черговий етап боротьби за перерозподіл цін пального та подальше подорожчання вартості проїзду.

Новий етап боротьби пройшов перед Верховною Радою, куди приїхали спеціальними автобусами 200 кременчуцьких нафтопереробників.

Тож перед делегацією кременчужан виступили кременчуцькі нардепи, які у нас перебувають в орбіті олігарха Коломойського – нардеп Шаповалов та його племінник – кременчуцько-горішньоплавнівський нардеп Мовчан.

Предмет виступів досить простий – адміністрація «Укртатнафти» ініціює підвищення більш ніж удвічі розмірів акцизів на автогаз.

Натомість нам обіцяють, що зменшиться вартість бензину.

У підсумку, а вірити нашим олігархам – собі дорожче, подорожчає вартість проїзду в громадському транспорті й не тільки в ньому. (В Україні половина, якщо не більше транспорту працює на автогазі.)

Далі ж слід сказати, що працівники «Укртатнафти» отримали за участь у мітингу по 100 гривень і про те, що це не перші виступи за подорожчання акцизів на автогаз та зменшення акцизів на бензин, які прикриваються політичними вимогами.

Й мова тут про те, що автогаз у нас імпортується переважно з Росії. Однак якби акцизи на нього підвищити, то й попит на нього б упав, натомість попит би зріс на бензин, який би подешевшав.

Така спрощена схема, яку не підтримують в уряді й зрозуміло чому – мова про акцизи й зміна їх вартості без того, аби кременчуцькі нафтопереробники спочатку зменшили вартість бензину, завершиться суцільним подорожчанням.

Це й пояснює те, що до кременчуцької делегації нашого нафтопереробного заводу з Верховної Ради вийшли тільки кременчуцькі нардепи. Вийшли, бо вони, як і працівники НПЗ, теж знаходяться в орбіті власника підприємства олігарха Коломойського. І єдина відмінність  між ними – це розмір зарплати всіх учасників.

Останнє, про що слід додати, – уряд останнім своїм рішенням підвищив вартість акцизів на автогаз, але тільки на три відсотки, а не вдвічі, як вимагають у олігарха.

Натомість, як це відбилося у вартості пального й наскільки воно подорожчало, кожен може побачити сам на автозаправних станціях. Вартість усього пального - і бензину, і автогазу зросла. 

На фото – учасник платного виїзду в столицю, голова профспілки НПЗ Василь Хоменко та нардеп-племінник Мовчан

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 457 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1781 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2877 0