Новини з 1996 року

Все у нього є, а цього немає. СЕКРЕТАР МІСЬКРАДИ ІВКО БУДЕ ІНІЦІАТОРОМ ВЕЛИКОГО РЕЛІГІЙНОГО СКАНДАЛУ

Олександр Курилов 16 вересня 2015 13:09 874 0

Чергова й остання сесія депутатів Кременчуцької міської ради, яку секретар міськради Василь Івко запланував провести 30 вересня, почнеться й завершиться великим релігійним скандалом.

Причина – розпалювання у Кременчуці ворожнечі на грунті релігії. Мова про проект рішення міськради «Про надання згоди на відтворення Успенського собору на його історичному місці в м. Кременчуці».

Про те, що Успенський собор потрібно відбудувати у Кременчуці, говорять не один рік, а нині мова дійшла до проектів конкретних рішень.

Таких проектів - два.

За першим, про що просять миряни, – депутати мали б просто виділити землю для будівництва, а новий храм за проектом Кваренгі має вписатися в площу Перемоги. Тим більше, що храм – невеликий, але високий.  

Врешті-решт, так і було у Кременчуці до 1943 року.

Однак за тим, що пропонують чиновники нашого виконкому, – справу відбудови собору просто втоплять у бюрократії.

За владним проектом, для відбудови собору спочатку дозвіл має дати аж два міністерства плюс обласна адміністрація.

Другий  - простіший шлях. Загалом для будівництва храмів брати дозволи у міністерстві не потрібно, достатньо просто виділити земельну ділянку, як це роблять депутати для себе.

Про що слід додати – такі депутатські рішення, коли однією рукою депутати міськради щось дають, а іншою показують тому, кому дають, фігуру з трьох пальців, – цікаві.

І зрозуміло, що саму тему собору використають усі, бо у нас – 25 жовтня вибори. Ось що пише з цього приводу у «Фейсбуку» керівник кременчуцької організації ВО «Свобода» Костянтин Красовський:

«… На черговому пленарному засіданні сесії Кременчуцької міськради розглядатиметься питання щодо відновлення Свято-Успенського собору на площі Перемоги. Необхідно наполягати:
- проект рішення включити першим у порядок денний;
- вимагати надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою з метою подальшої передачі у постійне користування під реставрацію храму;
- не дозволити депутатам провалити це питання;
- у випадку непідтримки проекту рішення - вимагаємо повторного голосування!
Громадо! Лише разом ми зробимо Кременчук кращим! Так переможемо!
Слава Україні!!!»

Натомість  є позиція міської організації партії «Укроп», представники якої вимагають, перш ніж приступати до будівництва, прибрати котлован поруч  на цій же площі. А це – земельна ділянка наших чиновників,  які записали цю територію на  кіпрську компанію.

Далі ж кожен сам зможе зробити висновок, що буде в підсумку – коли почнуть розглядати рішення стосовно собору. Виступатимуть усі й ніхто нікого не почує.

Гірше, що крайнім від цих депутатсько-політично-чиновницьких  страждань  виявиться благочинний Кременчуцького району УПЦ КП отець Володимир, який дуже просив депутатів міськради допомогти йому у виділенні ділянки для відбудови храму.

Інше, що він просив, – не робити це питання політичним і зрозуміло чому. Є написане з цього приводу і звучить це так - «Богу-богове, а кесарю – кесареве».

Гірше, що ні секретар міськради Василь Івко, ні депутати міськради разом з політичними силами того, що написане в Біблії, зрозуміти не можуть. А це погано.

Що цікаво, на проекті рішення, що розміщено на сайті міськради відсутні дані про розробника даного проекту.

 

 

 

    

Теги: Відродження Свято-Успенського соборуПолітика КременчукаКультура Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись