Новини з 1996 року

Все таки дешевше ніж у Кременчуці. У Полтаві купують 40 тролейбусів в кредит під 5,75%

Олександр Курилов 14 квітня 2019 10:30 603 0

Полтавський міський виконавчий комітет услід за Кременчуком теж купуватиме нові тролейбуси, й про це повідомляють у сусідньому місті.

Єдина різниця між нами й ними – вартість кредиту, який чиновники Полтави братимуть у Європейському банку реконструкції та розвитку, буде меншою, ніж кременчуцька.

І мова тут про відсотки, за якими кредит буде надано. Отже, кредит для Полтави складатиме 10 мільйонів євро (€8 млн на 40 тролейбусів + €2 млн оновлення тягових підстанцій).

Строк кредиту - 13 років, а орієнтовна відсоткова ставка - 5,75%.

Кредит, який брав міськвиконком Кременчука, теж розрахований на 13 років, але відсоткова ставка для нашого міста чомусь більша – 7 відсотків. (У нашого міста відсутній кредитний рейтинг, як у будь-якого райцентру. Й це впливає на відсотки – авт.).

Втім умови надання кредиту в підсумку як для Кременчука, так і для Полтави приблизно однакові.

В усякому випадку Кременчук, попри гірші кредитні умови, ще отримав грант на 2 мільйони євро від ЄБРР.

Але повертати більше грошей доведеться саме нашому місту. Полтава бере 40 тролейбусів у кредит, Кременчук візьме 50 таких та будуватиме разом з новими підстанціями ще дві нові тролейбусні лінії в Крюкові й там же спорудять нове тролейбусне депо.

Втім якою буде ця друга частина кременчуцького проекту, коли чиновники спробують зробити нездійсненне – організувати перевезення пасажирів через Крюківський міст тролейбусами на автономному ходу, при тому, що ширина цих двох тролейбусів якраз  дорівнює ширині дороги, поки що не знає ніхто.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись