Новини з 1996 року

Все про пенсійну реформу. Що хочуть змінити чиновники?

Марина Баніт 28 квітня 2017 15:57 1398 0

Начальник Кременчуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області Роман Ареп’єв повідомляє кременчужанам про пенсійну реформу, яка чекає на мешканців.

 Урядом України готується проект пенсійної реформи, який буде наданий на розгляд Верховної Ради України у середині травня 2017 року. У разі прийняття нових змін їх впровадження буде проведено з 1 жовтня.

Основні зміни, які опрацьовуються:

Зміна системи нарахування пенсій

На даний час існує величезний розрив між розміром пенсії пенсіонера, який зараз виходить на пенсію, та пенсіонером, який вийшов на неї десять років тому, оскільки пенсії розраховуються на підставі показника середньої зарплати, який у нашій державі постійно зростає. З 2008 року показник середньої зарплати на рівні 1197 грн. не переглядався для пенсіонерів, які вийшли на пенсію в той час.

На відміну цього, всі новопризначені після 2008 року пенсії нараховуються з більших показників середньої зарплати по мірі її підвищення. Зокрема, зараз пенсії нараховуються, виходячи із середньої зарплати 3764 грн., тобто втричі більшої, ніж у 2008 році. Для зміни існуючих диспропорцій планується поміняти показники, які враховуються при призначенні пенсій таким чином:

 

Показники

Діючі умови

Пропозиції

Середня заробітна плата для обчислення пенсій

Залежно від року призначення пенсії в діапазоні від 1197 до 3764 грн.

3764 грн.

Оцінка одного року страхового стажу

1,35

1

Прожитковий мінімум для непрацездатних громадян

1247 грн.

1312 грн.

Стаж, який необхідний для встановлення доплати до пенсії за понаднормований час

Доплата нараховується за стаж понад 20 років жінкам і понад 25 років чоловікам, якщо пенсія призначена до 2012 року.

Доплата нараховується за стаж понад 30 років жінкам і понад 35 років чоловікам, якщо пенсія призначена після 2012 року.

Доплата нараховується за стаж понад 30 років жінкам і понад 35 років чоловікам, незалежно від року призначення


Планується відв'язування розміру мінімальної пенсії від соціальних стандартів і встановлення її на рівні 40% від мінімальної зарплати.
Основний розмір пенсії буде розрахований таким чином: середня діюча зарплата по країні х 40% х 2 = пенсія. Таким чином, суми пенсії збільшаться майже вдвічі.

На даний час мінімальна пенсія встановлена на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, який з 01.05.2017 р. становить 1312 грн. (до 01.05.2017 р – 1247 грн.).

Пенсійною реформою планується змінити цей мінімальний показник і прив'язати його до мінімальної зарплати на рівні 40%, що становитиме 1280 грн. (3200 х 40%). Цей рівень відповідає нормам конвенції МОП про мінімальні норми соціального забезпечення та є оптимальним коефіцієнтом заміщення заробітної плати пенсією.

Далі планується створення міжвідомчої робочої групи з вирішення конфліктних питань щодо встановлення інвалідності.

Зараз інвалідність визначається в органах медико-соціальної експертизи Міністерства охорони здоров'я України і тому відбувається дуже багато порушень. Наразі розглядається питання про перепідпорядкування Мінсоцполітики органів медико-соціальної експертизи, які займаються призначенням груп інвалідності.

Пропонується скасувати знижувальні коефіцієнти для жінок, які пішли на пенсію у віці 55 років.

До 2015 року жінки могли виходити на пенсію в 55 років, але при цьому до пенсій застосовували знижувальний коефіцієнт 0,5%. Цей коефіцієнт планують ліквідувати.

Пропонується заміна механізму відшкодування пенсій за віком на пільгових умовах на сплату роботодавцем підвищеної ставки ЄСВ у розмірі 7–15%.

На даний час фінансування дострокових пенсій працівникам, які були зайняті на шкідливих та важких умовах праці за списками №1 і №2, затвердженими Кабінетом Міністрів, здійснюється роботодавцем у повному обсязі до того часу, поки працівник не досягне пенсійного віку.

Реформою пропонується замінити це правило механізмом "квазістрахування". Він передбачає сплату внесків сьогоднішніми роботодавцями за людей, які працюють сьогодні. Цей механізм забезпечить надходження власних коштів до Пенсійного фонду і буде стимулювати роботодавців виводити працівників з шкідливих умов праці.

Перегляд умови перерахунку пенсій з урахуванням фінансових можливостей солідарної системи, але не менш ніж на 50% зростання зарплати.

До 2012 року з 1 березня кожного року пенсії підвищували на 20% від зростання середньої зарплати по Україні. Після 2012 року такі перерахунки скасували.

Після пенсійної реформи планується відновити таке щорічне підвищення пенсій, але не менш ніж на 50% зростання зарплати замість 20%, як було до 2012 року.

Планується автоматизувати  перерахунок пенсій працюючим громадянам.

Буде ліквідовано оподаткування пенсій.

Наразі пенсії, які перевищують 10740 грн., продовжують оподатковуватися за ставкою 18% від суми, яка перевищує 10740 грн.

На суму перевищення додатково нараховується і військовий збір на рівні 1,8%.

Починаючи з 1 жовтня 2017 р., норми Податкового кодексу, які передбачають оподаткування пенсій, мають скасувати в повному обсязі.

Також додається, що поки що не планується запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1265 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1929 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2465 0