Новини з 1996 року

Все для перемоги: ракети нашого артилерійського 107-го полку порозумнішають через "Вільху". ФОТО+ВІДЕО

Андрій Михайленко 17 вересня 2016 17:22 2769 0

Завдяки новітнім розробкам українського воєнпрому автогіганти кременчуцького реактивного артилерійського полку "МАЗ-543" незабаром у своєму череві будуть нести щось набагато потужніше й небезпечніше для ворога - ракети проекту "Вільха". Про все - по порядку.

26 серпня цього року на полігоні, що неподалік Одеси, українські військові в присутності секретаря РНБО Олександра Турчинова здійснили 14 випробувальних запусків ракетних боєзарядів нового українського ракетного комплексу "Вільха" - усі 14 випущених ракет досягли своєї цілі.

 

 

Як відомо, проект "Вільха" є дуже серйозним  українським розвитком ракет "Смерч". На відміну від останніх, українська "Вільха" - вже не сліпий боєзаряд, котрий летить по заданій на старті траекторії. Це керована ракета із власною системою наведення.

Як повідомив позаштатний радник Президента України Юрій Бірюков, систему наведення для ракети зробили на київському КБ "Луч".

Власне, система управління є тією річчю, котра підвищує вогневу ефективність у рази. Імпульсні двигуни, які має ракета, дозволяють їй корегувати свою траекторію польоту. Калібр ракети - 300 міліметрів. Дальність польоту не оголошують, але всі експерти сходяться на думці, що це не менше 100 кілометрів.

Маючи на увазі, що маса вибухової речовини складає близько 100 кілограмів, маємо такий собі легкий варіант тактичних ракет "Точка-У", які дісталися Україні у спадок від Радянського Союзу.

Ракетні системи залпового вогню "Вільха" планують базувати на базі КрАЗу, але як 22 березня, так і 26 серпня цього року в якості платформи використовувалися шасі "МАЗ-543", які нині експлуатуються в кременчуцькому 107-му РЕАП.

Як зазначає військовий експерт Олександр Іванюк, як описувана "Вільха", так і ракети проектів "Грім-2" та "Нептун" створено за новою концепцією - це універсальні носії, котрі, залежно від приєднаної до них бойової частини й системи наведення, можуть застосовуватися як  проти наземних, так і проти повітряних та морських цілей.

Чи стануть через це кременчуцькі військові не тільки реактивними артилеристами, але й захисниками українського неба від ворожих нальотів - є державною таємницею. 

Як зазначають експерти, в Україні запуск у масове виробництво таких ракет (та їх передача військовим) цілком імовірний протягм півроку - вже взимку "підопічні" кременчуцьких артилеристів можуть серйозно порозумнішати.

Таке розширення універсальності застосування ракет артилеристами явно не до снаги російським генералам. Опосередкованим підтвердженням цього є численні сюжети російських ресурсів, які оперативно почали виходити одразу після 22 березня (коли було продемонстровано перший пуск "Вільхи"), де українську розробку або критикували, або серйозно аналізували.

 

ДОВІДКА

Бойова ефективність трьох установок "Смерч" приблизно відповідає бойовій ефективності двух пускових установок тактичних ракет "Точка-У".

Як заявлено, батарея з шести машин "Смерч" здатна зупинити просування бойових порядків ворога, який нараховує дивізію (8-15 тисяч військових).

 

 

Фото: сторінка у Фейсбуку Юрія Бірюкова

 

 

 

 

 

 

Теги: АТО

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 204 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 331 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 285 0