Новини з 1996 року

Всі телефонують на гарячу лінію! Скаржимося Гройсману на завищені норми споживання газу

Олександр Курилов 21 січня 2019 16:25 1291 0

Адміністрація НАК «Нафтогаз» закликає мешканців багатоповерхових будинків, у квартирах яких немає газових лічильників, скаржитися Прем’єру Гройсману на занадто високі норми споживання газу.

Відповідний заклик представники НАК «Нафтогаз» оприлюднили у Твіттері:

«Просимо громадян скаржитися на Урядову лінію: 1545 або+38 (044) 284-19-15.Переказати своє незадоволення можна також у Міненерго: kanc@mev.gov.ua,(044) 594-66-05, 531-36-89. Ми застосовуємо доступні нам важелі, але в цій ситуації їх небагато. Ваша участь буде значною допомогою».

Минулого тижня відбулися суди з приводу визначення норм споживання газу для мешканців багатоповерхівок, у яких немає індивідуального лічильника споживання газу.

Сам процес зміни норм відбувся завдяки обласним газорозподільчим компаніям, які рішенням суду збільшили його до рівня радянських часів.

Завдяки цьому визначенню норм через суд у Кременчуці, зокрема, почалося казна-що з оплатою газу.

І мова тут про те, що на наших багатоповерхівках встановлені загальнобудинкові  газові лічильники, але через те, що немає лічильників у квартирах, громадяни платять за те, що не використовують.

Тож якщо раніше  норма використання  на людину складала 3,3 кубічних метри  газу за умови відсутності лічильника, то тепер вона складає 9,8 кубічних метра.

І зрозуміло, що далі, принаймні в нашому місті, почався хаос – за нормами громадяни платять набагато більше, ніж повинні заплатити за загальнобудинковим лічильником.

«Що можете в цій ситуації зробити ви? Мотивувати уряд прийняти постанову швидко, з дотриманням усіх процедур та з чесними нормами. Кожен має платити лише за фактично спожите –це суть реформи газового ринку, яку ми всіма силами підтримуємо. Кожен має відповідати за свої дії», - таку підказку громадянам оприлюднили в Нафтогазі.

У компанії прямо вказують на того, хто в цій ситуації винен. І мова тут про міністра Насалика та Міненерго, яке, між іншим, є одним із засновників ТОВ "Кременчукгаз".

Останнє – про висновки фахівців Нафтогазу щодо перспектив.

А перша ж – така.

"Через судовий програш та бездіяльність міністерства українці, в яких немає газового лічильника, тепер муситимуть платити за радянськими, завищеними в кілька разів нормами".

Друга - "Міненерго пропонує хоча й менші, але все одно завищені норми споживання, що дозволить газзбутам викачувати зайві гроші з людей, які не мають газових лічильників.

Як ми з'ясували, зараз відомство нарешті підготувало постанову й просуває її на розгляд уряду. Однак текст проекту постанови аж кричить про те, чиї інтереси обслуговує міністерство".

Такий невеселий зміст оприлюдненої «газової» інформації, яка починалася з голосування в парламенті за закони ЖКГ зі створення газзбутів і з підтримки цього закону нашим нардепом Юрієм Шаповаловим, за який він тягнув руку.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2606 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2614 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3846 0