Новини з 1996 року

ВОЮЮТЬ, УСПІШНО БОРЮТЬСЯ З АЛКОГОЛІЗМОМ Й ЧЕКАЮТЬ НА ДОПОМОГУ. ЗМІНИ В ЗСУ ОЧИМА НАШИХ ВОЛОНТЕРІВ.

Олександр Курилов 07 вересня 2015 13:32 620 0

Захисників України поділили на три групи. Перша – прикордонники, друга - Національна Гвардія, третя – ЗСУ, військові, які, врешті–решт, роблять головну справу – захищають Україну від проросійського тероризму.

От тільки з їхнього забезпечення цього не скажеш.

Натомість у самих збройних силах нині покращують методи боротьби з алкоголізмом.

Кременчуцькі волонтери міського ГО «Майдан»: Дмитро Черепов, Сергій Корнацький, Костянтин Красовський, Сергій Прокопець розповіли сьогодні репортерам нашого міста про зміни в армії й про те, що змінилося за останні півтора року.

Зокрема, які зміни є від того часу, коли почали возити гуманітарну допомогу на Схід від кременчужан і до сьогодні?

Зміни ж такі – перш за все, сьогодні на Сході нашим бійцям уже не платять «бойових» до зарплати. Згідно з Мінськими угодами, – у нас перемир’я. Сьогодні на фронті пострілів не чути, говорить Сергій Корнацький.

А от з іншим зміни є, але не надто великі.

«Сьогодні на Сході, з того, що бачать наші волонтери, - розподіл. І все ділиться на три частини.  Найкраще озброєння – Національній Гвардії та прикордонникам. Відповідно, їм же найкраща форма та харчове забезпечення. Далі – прикордонники. Останні – бійці ЗСУ. Втім підвезення води в армію й продуктів харчування вдалося налагодити, додає волонтер і говорить: якщо чесно, то хто крав, той і краде.  

«Тушонка у всіх трьох – різна, а найгіршої якості, з етикеткою червоного кольору, – у військових», - це вже волонтер Сергій Прокопець розповідає приклад, що не так давно в підрозділі, в який вони доставляють допомогу, було заарештовано полковника ЗСУ, бо той продав дві машини тушонки. Кожна банка по 6 гривень.

«Загалом, в армії сьогодні видають сухпайки. В останній на день входять «сніданок туриста»,  баночка каші, галетне печиво, два стікера кави «Галка», баночка тушонки. Ще є баночка паштету, який особливо розхвалюють. Ще нормами передбачена палка ковбаси сухої, одна на тиждень, але її не бачать", -  зазначає волонтер Костянтин Красовский.

Що потрібно нашим захисникам на Сході – так це овочі. Їх точно не видають.

А от що змінилося за рік, так це боротьба з алкоголізмом. У нашій армії розроблені нові методи, зразка залізної клітки,  куди саджають нетверезих бійців на три дні без можливості вийти.  Не випускають навіть у туалет, але для санітарної обробки алкоголіків в армії поливають водою.

Захід настільки дієвий, що після цього той, хто у клітці побував, не п’є навіть пива.

Що у підсумку – так це слова волонтерів, що війна - справа вигідна. Вигідна тим, хто у зоні розмежування продукти провозить – з них на наших блокпостах стягують гроші.

А загалом і це загальний висновок – корупції в армії не менше, ніж у тилу.

 

Теги: волонтериПідтримка оборониАТО

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись