Новини з 1996 року

Вороги скрізь! Мер Кременчука Малецький закликає Полтавську облраду боротися з нардепом Жеваго

Олександр Курилов 05 квітня 2018 11:27 843 0

Кременчуцький міський голова Віталій Малецький, у якого в місті все, за винятком взяття кредитів, валиться  з рук, знайшов новий спосіб, як бути в центрі уваги при абсолютному ігноруванні міських справ і що саме слід робити, аби бути обраним на наступні вибори.

Тож відтепер у нашого міського голови – нова фішка. Він бореться з нардепом Жеваго.

Це Фейсбук учора, де на власній сторінці міський голова Кременчука оприлюднив свій відеовиступ із закликом до депутатів Полтавської обласної ради відмовити 12 квітня на своїй сесії у виділенні землі для ПАТ «Біланівський ГЗК», власник якого - нардеп із  сусідніх Горішніх Плавнів Костянтин Жеваго.

Головний аргумент міського голови Малецького – у нашому місті й так зосереджено 70 відсотків промисловості Полтавщини й поява нового виробництва поруч з Кременчуком уб’є  екологію міста, з якою ні він, ні депутати міської ради не можуть нічого зробити.

До речі, так само, як і з екологією, міський голова Кременчука нічого не може зробити з якістю питної води, яку очищують хлором і що є причиною онкологічних захворювань у мешканців нашого міста.

«Якщо поряд з нашим містом збудують іще один гірничо-збагачувальний комбінат, то життя в місті стане нестерпним», - таку заяву оприлюднив міський голова Кременчука на своїй сторінці в соціальних мережах, у якій натякнув на сусіднього нардепа Жеваго як лондонського олігарха.

Інше від нього – це заклик про проведення міжнародної експертизи проекту й заклик до депутатів облради сісти й подумати, як їм слід голосувати.

На життя Віталій Малецький теж скаржився -  розповів про тиск на нього правоохоронних органів, який, слід розуміти, не пов'язаний прямо із запереченням будівництва нового підприємства, однак стосується корупційних схем кременчуцьких чиновників.

Що буде в підсумку зі звернення нашого мера – ми всі побачимо 12 квітня на сесії Полтавської облради, й слід сказати, що такі приклади вже були.

Зокрема, минулого року обласні депутати не дали жодного дозволу на буріння нових свердловин для видобутку газу, через що плани України у справі забезпечення газом власного видобутку місцевої економіки накрилися мідним тазом.

Втім це питання, бо все-таки – енергетика річ серйозна, вирішити  НАК «Нафтогаз» вдалося.

Нині ж справа дещо інша. Й міського голову Кременчука Віталія Малецького можна зрозуміти.

По перше, в місті нові робочі місця не створюються, натомість молоді люди їдуть працювати в Польщу або в ті ж Горішні Плавні, де середня зарплата набагато вища, ніж у Кременчуці.

А з відкриттям нового ГЗК у сусідньому місті ситуація з кадрами в Кременчуці погіршиться ще. А далі через відсутність у місті робочих рук починаються проблеми з виконанням бюджету по сплаті податків із зарплати.

До речі, ця проблема в нашому місті вже триває четвертий місяць поспіль.

Інше – це тема екології. У Кременчуці через бездіяльність наших чиновників і безконтрольність власників підприємств вона й справді жахлива.  

Новий же Біланівський ГЗК, якщо там теж буде так само, як у Кременчуці, справи лише погіршить.

Що в підсумку – так це одне. З того, що є сьогодні, ми знаємо два великі приклади.

Ось є Прага, прекрасне місто, в центрі якого розташовано сталеливарний завод. Є Відень з його відомою оперою і в  центрі цього міста стоїть сміттєспалювальний завод. Однак тамтешніх громадян такі заводи, бо всі екологічні норми витримуються, – це аж ніяк не цікавить.

Є й інше, про що знає сам Віталій Малецький і про що він у своєму відеозверненні мовчить.

Мова про економічні показники, баланс імпорту та експорту й курс долара США.

І залежність тут тільки одна – чим більше імпорту, тим вищий курс долара США й тим вищі ціни  на все поспіль.

Загалом було б правильніше, якби наш мер не тільки виступав проти, але й щось робив для зміни ситуації. Зокрема, робив би щось для створення нових робочих місць.  

А він і робить – ось вигнав за межі Кременчука німецького інвестора, який не давав хабарів.  

Тепер же наш мер взявся за сусідній завод і, можливо, це добре – хоч наставить відеозаписів  на свою сторінку в соціальних мережах.

От тільки погано, що в самому Кременчуці мер Малецький нічого не може зробити й поки що повідомлення нашого мера у Фейсубку на міську екологію ніяк не вплинули.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись