Новини з 1996 року

Водоканальна галузь наближається до катастрофи: директорів водоканалів зібрали на форум

Ксенія Омельченко 24 січня 2019 13:00 407 0

Стан водоканалів такий, що якщо терміново не розробити стратегію розвитку водоканалізаційної індустрії, то неминуче станеться не просто криза, а катастрофа.

Про це говорять представники Асоціації водоканалів "Укрводоканалекологія" під час Міжнародного водного форуму в Яремче. Зазначається, що форум почався вчора і триватиме три дні. 

На ньому присутні більше 400 фахівців, серед яких директори водоканалів, представники Мінрегіонбуду, Світового банку, НКРЕКП, представники Держводагентства.

"Сьогодні ми всі разом хочемо попросити, щоб Мінрегіон прискорив розробку стратегії розвитку водоканальної галузі й запропонував на затвердження депутатам Верховної Ради. Ми півтора року присвятили розробці концепції стратегії. Є розуміння, яким чином вона повинна бути розроблена й реалізована. Без позиції Мінрегіону галузь не впорається", - заявив президент Асоціації Дмитро Новицький.

"У нас сьогодні такий стан водоканалів, що якщо ми терміново не розробимо стратегію розвитку водоканалізаційної індустрії, то неминуче отримаємо не просто кризу, а катастрофу. Ми на межі", - додала віце-президент асоціації Ольга Бабій.

Депутат ВР Олена Бабак заявила, що містам потрібен план стратегічного розвитку водоканалів, щоб розробити інвестиційну програму із заміни мереж, модернізації системи водопідготовки й каналізації.

"У газовиків, енергетиків є лобі в парламенті, а ось водоканали, які всі використовують, не мають ніякої підтримки, крім кількох депутатів", - зауважила Бабак.

Однак експерт Світового банку підкреслив, що необхідно не тільки розробити стратегію. Важливо її імплементувати.

І поки на рівні держави не з'явиться стратегія розвитку галузі, Світовий банк не зможе розглядати цю галузь як готову для інвестування.

Зазначимо, що для Кременчука питання розвитку водоканальної галузі дуже актуальне, адже сьогодні кременчужани мають ось такі труби та воду:
 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1033 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1904 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 892 0