Новини з 1996 року

Водіям напідпитку оголошують війну: "порішати" вже не вийде

Валерія Макряшина 13 серпня 2017 13:21 764 0

В Україні назріває ціла війна проти п'яних водіїв. Щодня вони, створюючи ДТП, калічать і вбивають людей. Підвищення штрафів очікуваного ефекту не дало. Прийшла черга інших, більш жорстких методів.

 

Нагадаємо, 93 водіїв у стані алкогольного сп'яніння зупинили інспектори поліції за минулий місяць. 


За словами народного депутата Антона Геращенка, в Україні вже обговорюється ідея криміналізації повторного водіння у п'яному вигляді. Імовірно, це будуть умовні терміни. Чи вплине перспектива отримати «термін» на тих, хто любить випити за кермом?

«Звичайно, вплине. Я впевнений, що «рецидивісти», які люблять випити за кермом і потім «вирішити» це в судах, уже будуть замислюватися, чи зможуть вони це зробити, чи ж отримають кримінальну справу і «мітку» на все життя. Чекаємо реформи судової системи».

Якщо введуть градацію: ступінь сп’яніння і покарання, чи може це призвести до того, що п’яних за кермом буде набагато більше? Водії будуть прораховувати кількість алкоголю відповідно до своїх фінансових можливостей і зв’язків?

«Особисто я не підтримую підвищення проміле для автолюбителів - не для нашої країни поки що такі нововведення. Як показує практика, у нас люди не знають міри: там, де один келих пива, там і другий. І я завжди наводжу приклад: зараз допустима норма - це 0,2, так ось уявіть собі: людина після цілого робочого дня втомлена або ж, припустимо, з дороги приїхала додому, або до друзів і випила літр пива (як хочуть ввести допустимість). Літр пива для чоловіка вагою 90 кілограмів - це і є приблизно 0,5-0,6 проміле. Уявіть собі: втома плюс літр пива і це все допустимо за законом. Я вважаю, що це неправильно», - каже Герещенко.

 

Читайте також: Поліція: "Навіть високі штрафи не спиняють несвідомих водіїв". Фото

 

До речі, в більшості європейських країн водій вважається тверезим при нульовому вмісті алкоголю в крові.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 460 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1189 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 887 0