Новини з 1996 року

Вміти, зробити та пригостити, або Хто, як не жінки, допоможуть перемогти

pplus 08 березня 2018 10:27 458 0

Із минулорічною пропозицією віце-спікера ВР Ірини Геращенко скасувати святкування 8 березня більшість українських жінок не погодяться ще, мабуть, років п’ятдесят.

Але з тим, що з жінками краще не зв’язуватися, погоджуються всі освічені люди, які читали комедію Арістофана «Лісістрата», написану давньогрецьким автором ще до нашої ери, і в якій ідеться про те, як жінки вирішили відмовляти чоловікам в інтимних стосунках, поки ті не припинять воювати.

Тому побутує думка, що в цей день усі представниці жіночої статі не повинні працювати, а тільки займатися собою, своєю красою та приймати вітання від чоловіків.

Для героїнь же нашого матеріалу святкування Міжнародного жіночого дня цього року, найімовірніше, відійде на другий план. Оскільки як мінімум пару вільних днів із рекомендованих Кабміном України чотирьох святкових вихідних (8-11 березня) вони, певно, використають далеко не з меркантильною метою.

Мова піде про жінок-волонтерів, які своєю любов’ю до Вітчизни, турботою та увагою до земляків зігрівають серця й душі воїнів АТО, які зі зброєю в руках захищають цілісність України на Донбасі. 

Можливо, внесок цих п’ятнадцяти жінок, які добровільно беруть участь у волонтерській діяльності громадської організації «АТО-МАЙДАН-КРЕМЕНЧУК», комусь здається і не вельми вагомим у протидії російській інтервенції Донеччини та Луганщини, але на тлі всенародної підтримки змужнілих Збройних Сил України вважати їх дрібницями було б блюзнірством.


Віра Часовська, Галина Романенко та Ольга Шевченко, наприклад, могли б безтурботно сидіти вдома та виховувати онуків. Аж ні! 

Віра Часовська освоїла плетіння маскувальних сіток для фронту й залюбки ділиться своєю майстерністю з подругами. 

Галина Романенко в’яже вовняні шкарпетки бійцям і створює для них обереги. А ще в неї прокинулися організаторські здібності – за її ініціативою та під її керівництвом ціла бригада жінок вдома виробляють домоткані килимки та доріжки, які прикрашають інтер’єр солдатських бліндажів і зігрівають тіла й душі бійців холодної зимової пори.

Ольга Шевченко - майстриня на всі руки. Вона пристосувалася виготовляти вдома навіть стрічки для маскувальних сіток, а так би мовити, з предметів широкого вжитку - пір’яні подушки для захисників Вітчизни!

Доречно відзначити і групу жінок-переселенців, прізвища яких зі зрозумілих причин називати небезпечно, але які теж роблять посильний внесок у благородну волонтерську справу: швачок трикотажних (по сезону) виробів Любов Петрівну, Олену Едуардівну, Ангеліну Миколаївну, Світлану Володимирівну. Та матір бійця АТО Любов Коробко і молоду дівчину-волонтерку Марину Матвієць, яка пов’язала свою долю з військовою службою і продовжує співпрацювати з ГО «АТО-МАЙДАН-КРЕМЕНЧУК».  

Розуміючи по-своєму крилатий вислів: «Голодний солдат – поганий солдат!» із книги Костянтина Кривчикова «Хроніка пекла», наші волонтерки не забувають побалувати фронтовиків і домашньою смакотою.

Почин прикрашати солдатський стіл варениками, пиріжками чи салатами зі свіжих овочів належить одній із перших волонтерок Кременчука Марії Педько. Саме за її прикладом місцеві домогосподарки почали зносити до ГО «АТО-МАЙДАН-КРЕМЕНЧУК» нехитрі домашні страви, овочеву, м’ясну чи ягідну консервацію тощо. 

І, мабуть, не раз передавали слова подяки кременчужанці Галині Бегмі АТОвці, які пригощалися її пишними короваями, смачним сиром чи пахучим пловом...

«Однак не хлібом єдиним живе людина!» - вважають учасниці культурної волонтерської програми Ірина Касай, Тамара Бадика, Валентина Сенаторова та Людмила Лепушкіна – автори привітань та віршів, присвячених бійцям АТО, які вже повернулися з війни додому:
«Нехай сьогодні наші привітання / У серці Вашому залишать добрий слід. / Прийміть накращі побажання, / Здоров’я, щастя та багато літ!»

...Допомога захисникам Вітчизни триває і триватиме до повної перемоги над російськими найманцями-терористами, бо волонтерський рух поширюється з кожним днем, залишається ще багато жінок (кого ж іще згадувати напередодні свята 8 Березня?!), які бажають влитися в ряди добровільних помічниць бійцям Збройних Сил України.

Тому керівництво ГО «АТО-МАЙДАН-КРЕМЕНЧУК» та редакція газети «Програма Плюс» щиро вітають учасниць волонтерського руху в Кременчуці зі святом Міжнародного жіночого дня:


Всю доброту, яка існує в світі, 
Всю радість, що живе серед людей, 
Найкращі всі, що до вподоби, квіти 
Даруєм Вам у цей святковий день!


Юрій Сіора

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 131 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3841 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 190 0