Новини з 1996 року

Власники дач крюківського "Металурга" тепер на "лічильнику". Скандал із незаконною забудовою

Валерія Макряшина 24 жовтня 2019 13:30 955 0

Заговорили сьогодні, 24 жовтня, на пленарному засіданні Кременчуцької міської ради депутати наші про котеджі та елітні ділянки біля річки Дніпра, які розрослися на правобережжі, на території садового товариства "Металург", і радують око їхніх господарів, які, до речі, ніхто навіть не чіпав, поки вони щось там десь не почали будувати. 

Коли ж порушили традиційне питання про подовження договору оренди членам кооперативу садоводів-городників-любителів "Металург", постала перед очима чиновників загадкова забудова. Кому вона належать - питання одне, інше - хто дозволив таке самоуправство й таке будівництво на ділянці, яка взагалі не призначена для будівництва, на території, яку здали в оренду для вирощування картоплі та цибулі? 

 

 

Найголовніше, про що говорили на профільній комісії раніше і в залі сесійній, - що робити людям, іншим членам кооперативу, якщо вони взагалі ніяк не причетні до тієї забудови. Невже лишити їх ділянки?

Голова земельної комісії, пан Ульянов, із трибуни сьогодні зазначив, що, знаючи про ту забудову прибережної зони Дніпра, вони на комісії вирішили подовжити членам кооперативу "Металург" договір оренди на 20 років. Із забудовою, як запевняють, будуть боротися. І взагалі всі члени кооперативу здивовані, як це так міська влада допустила, що за її спиною таке беззаконня коїться.

Ось, наприклад, у радника нашого мера Малецького - Руслана Ульянова раптом відкрилися очі: побачив він "проколи" шановного панства - представників мерії та виконкому. На його думку, коли вже справа така пішла, проблему потрібно вирішувати не членам кооперативу, а міській владі.

А він, натомість, хороший, він уже давно знав, що там ведеться незаконне будівництво, беззаконня та хаос. Знав і мовчав, а згадав ось тільки сьогодні? Мета виправдовує засоби, вирішили члени кооперативу, бо більшості з них зрозуміло, чого це очі в пана Ульянова відкрилися тільки зараз...

Втім не про це. 

Також проектом рішення щодо погодження продовження договору оренди передбачено, що дії з незаконного будівництва на прибережній зоні Дніпра, на території кооперативу, будуть зупинені й позов про знесення цих будівль буде направлено до суду. 

Один із депутатів, вийшовши на трибуну, порадив присутнім на сесії членам кооперативу згуртуватися й приватизувати ділянки, бо документів вони наразі не мають і колись таки виникнуть проблеми.

Потім бажаючі почали висловлювати свої ідеї, що ж із кооперативом робити і як боротися з незаконною забудовою на березі Дніпра.  

Начальниця управління земельних ресурсів Ірина Безверха запропонувала питання відкласти, щоб розробити технічну документацію для того, щоб кременчужани могли узаконити ділянки облаштування проходу на пляж членам кооперативу. Голова ж кооперативу взагалі просив про подовження терміну оренди на 30 років. Депутатка Оксана Піддубна з місця зазначила, що подовження терміну оренди землі дуже вигідне власниками "елітної забудови".

 

 

Юрист і депутат Володимир Мирошниченко заявив, що будуть підготовлені в суд документи про знесення будівель. Такого активного обговорення в сесійній залі Кременчуцького міськвиконкому давно не бачили. Що ж вирішили?

Питання про поновлення договору оренди членам кооперативу "Металург" разом з усіма правками зняли на доопрацювання до наступної сесії, яку заплановано на 12 грудня.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1223 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1866 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2347 0