Новини з 1996 року

Владу Кременчука благають допомогти безхатченкам до яких ставляться гірше ніж до котів і собак

Марина Баніт 29 листопад 2017 13:20 1428 0

У Кременчуці цивілізоване суспільство покинуло безхатченків напризволяще. Про це свідчать чисельні повідомлення небайдужих кременчужан. Так, до редакції "Програми Плюс" учора ввечері звернулася Оксана Потьомкіна. Вона просила про допомогу для одного конкретного безхатченка. Просила, звернувшись до міського голови через службу допомоги мера кременчужанам. На жаль, не отримала результату, тож звернулася до нас.

«На зупинці громадського транспорту "Трансформатор" живе невідомий чоловік, зараз уночі достатньо холодно, і ця людина може замерзнути. Сьогодні я звернулася на телефон Служби допомоги мера 1563, години через 2 мені "отзвонились" : якщо людина замерзне зовсім - викликати 103, а так телефонувати до Крюківського виконкому по телефону, на який я протягом усього робочого дня не змогла додзвонитись. Можливо, редакція "Програми Плюс" зможе допомогти цій ще живій людині, бо достукатися до чиновників, схоже, неможливо...»

Отже, Служба допомоги мера інколи надає таку відповідь, яку чиновники не надали б, якби знали про проблему. Але це стає причиною невирішення тієї самої проблеми.

Для безхатченків у місті працюватимуть пункти обігріву протягом зими. Як обіцяють у міськвиконкомі – дещо адекватніші, ніж були минулого року. Як повідомили на апаратній нараді, пункти обігріву будуть працювати з настанням морозів. Один із них буде біля Амстору. Про інші адреси повідомлять додатково.

Але актуальною проблема безхатченків є вже сьогодні, коли морози не такі великі, але достатні, щоб померти від переохолодження.

До речі, парадоксально те, що в Кременчуці  існує притулок для тварин, а от притулку для людей немає. На заклад виділяють чисельні кошти, на підприємстві працюють професіонали, які надають ветеринарну допомогу котам і собакам. За тваринами спеціалісти "Спецсервісу" приїздять у будь-який куточок міста. Якщо тварина у передсмертному стані, її заберуть автомобілем у притулок.Там їх годують, миють, дають трохи пожити і потім відпускають. І це, безсумнівно, чудова практика.

Одне питання лишається: невже не можна для безхатченків щось подібне зробити, як для собак та котів? Хоча б для того, щоб можна було помитися, отримати допомогу та поїсти. Чому про безпритульних собак у нас турбуються краще, ніж про безпритульних людей? Хто знає? Може, шановні чиновники пояснять, чому до вмираючого або замерзаючого безхатченка ніхто не прийде на допомогу?

Тож просимо місцеву владу поінформувати населення про те, куди можна направити людей-безхатченків, які вони мають права в нашому місті і, можливо, обов'язки.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2464 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2491 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3731 0