Новини з 1996 року

Владі "фіолетово" на дерева і екологію міста: бажають, щоб всі задихнулися вже наступного року?

Марина Баніт 09 жовтня 2017 10:25 450 0

Це вирубують дерева в районі школи №10. Комунальники дуже добре постаралися і принаймні два дерева спиляли під "нуль". І якщо людина, яка спостерігає цю картину, хоч раз жила в будинку, розташованому вздовж автомобільної дороги, - серце обливається кров'ю. Бо то комунальники не деревам життя вкоротили, вони мешканцям міста життя вкоротили.

Але припустивши, що дерева були в геть плачевному стані і їх не можна було підрізати, а тільки вирубувати, заспокоюємося і йдемо далі. Можливо, так треба.

Уже через деякий час така ж картина спостерігається вздовж проїжджої частини дороги, але між зупинкою "Ринок" і "Залізничний вокзал". "Ви що геть ні про що не думаєте? Ви кременчужан вирішили добити? Ми ж ледь це літо пережили. Місто - лисе, а це значить, що з існуючою екологічною катастрофою кожне вирубане дерево - це смерть", - починають проноситися думки в голові, а можливості комунальникам це сказати не було, бо їхала в маршрутці. А люди, які теж спостерігали все з вікон маршрутки, почали озиратися, жіночки - бідкалися: "Ой горе-горе". 

 Але, знаючи відповідь комунальників, розумієш, що вони пояснили б вирубане багаторічне дерево новими насадженнями. А які ж вони - нові насаджання? 

Про деякі з них "Програма Плюс" уже писала - це одно-дворічні квіти, які від спеки влітку вмирають. Бо їх треба саджати десь у затінку, а не на "лобному" місці вздовж дороги. Але багаторічні рослини, дерева й кущі, не вигідні  владі, бо їх висадив один раз, і багато років немає "відкату". Саме так кременчужани пояснюють у соцмережах причини безглуздих вчинків комунальних служб. А щорічна закупівля однолітніх квітів дає дуже великі можливості.

Читайте: Лисий Кременчук – мрія нашого міськвиконкому? Чи варто втікати з міста до Києва?

До речі, варто зауважити, що цивілізовані країни озеленення проводять гіллястими деревами, газонною травою та кущами. А квіти використовують як декор для прикраси окремих об'єктів. У Кременчуці - навпаки! Здоровий глузд геть пішов, сподіваємося, не назавжди.

 

 

Тож інше, чим, мабуть, тішаться комунальники, - це деревця, які висадили поруч.

Це два дерева, висаджені біля найближчого перехрестя. Начебто не треба коментувати, але все ж таки трохи пояснень. Одне ледь-ледь прийнялося і невідомо, чи переживе зиму, а інше всохло.

Чому так стається з новими, купленими в одного й того самого постачальника, деревами - варіантів безліч:

- неякісні саджанці, які вирощувалися на добавках і без яких рослини гинуть,

- недбалість комунальників,

- невідповідність клімату для даного виду,

- поганий полив,

- грунт перенасичений хімічними небезпечними речовинами... 

Де шукати винуватця - невідомо. А далі й наступне питання: куди дивиться влада? 

То скаржитеся, що не знаєте, що робити з екологією міста, мовляв, підприємства-забруднювачі вас не слухають, а хто отруює містян, ви ніяк не зрозумієте. А тут власноруч вирубуєте дерева, навмисно висаджуєте квіточки замість якісного озеленення, не дбаєте про деревця, які купили й так за завищеними цінами! 

Але ж міста приїжджають інвестори з різних країн, посли, делегати. Може, варто в них спитати, як вони програми з озеленення реалізують, та підтримати і в Кременчуці якісне озеленення. 

Але ми знаємо про іншу підтримку. За зверненням депутата Оксани Піддубної з'ясовується, яким чином наш народний депутат Шаповалов та міський голова потрапили на всі рекламні простори з лозунгом, що свято Дня міста відбулося за їхньої підтримки.

Але як би там не було зі святами, усе це злісне знищення існуючого озеленення міста, яке нічим рівноцінним не заміщується, стовідсотково відбувається за підтримки влади, принаймні міського голови.

У нас підприємець може заплатити кілька тисяч штрафу і, маючи дозвіл на будівництво, мовчки спиляти дерево, якому 50-100 років. 

А може, вже варто задуматися про те, що в лисому Кременчуці треба накласти вето на вирубування дерев?

Кому буде потрібний бізнес, коли ми та наші діти будемо задихатися від промислових викидів через відсутність рослинності та за наявності страшних хвороб?

Міський голова Віталій Малецький, просимо вас створити якісну програму не із закупівлі, а з озеленення міста, яке вкрай потребує не вашої реклами, а підтримки розумними розпорядженнями. 

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись