Новини з 1996 року

Вже завтра Україна переходить на літній час

Ксенія Омельченко 25 березня 2017 17:21 701 0

Згідно з постановою Кабінету Міністрів №509 від 1996 р. "Про порядок обчислення часу", щорічний перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня.

У 2017 році переведення стрілок годинника на одну годину вперед відбудеться о 03:00, 26 березня. 

Історія

Перехід на літній час був запропонований з метою більш раціонального використання світлого часу доби. Практика переведення стрілок годинника йде глибоко в минуле. Ще древні римляни використовували різну часову шкалу для різних пір року, в залежності від тривалості світлового дня.

Однак нові дослідження на цю тему дають свіжі аргументи проти подібного насильства над організмом. Перехід на літній час не економить електроенергію. Спочатку всі ці переходи були придумані заради цього. Але насправді практика показала, що економія або незначна, або взагалі відсутня. 

Наприклад, в Індіані після відмови від такої практики в 2006 році виявилося, що до цього мешканці використовували навіть більше електроенергії. 

Тож можна сказати, що літній час — це просто пережиток минулого і відгомін енергетичної кризи 1970-х років у США й економічні забобони СРСР 1980-х. В останніх дослідженнях відзначається, що зміна часу може бути небезпечна для здоров'я і недешево обходиться. І негативні наслідки проявляються восени й навесні — саме в період після переведення стрілок годинника. 

Зараз в Україні переведення стрілок годинника здійснюється двічі на рік, починаючи з 1992 року. Восени 2011-го урядом було прийнято рішення про скасування сезонного часу і встановлення постійного часу часового поясу UTC + 2.

Останнє переведення стрілок повинно було відбутися в жовтні 2012 року, проте рішення Верховної Ради було скасовано, і на даний момент ми живемо за старими правилами. 
 

 

Теги: Життя Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 242 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 199 0
Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 411 0