Новини з 1996 року

Вже завтра. Ще один посилений карантин завершився, місяць без нового карантину протримаємося?

Олександр Курилов 24 січня 2021 18:30 323 0

Завтра в Україні – видатна для нашого часу подія: завершується черговий  посилений карантин.

Звісно, що головні правила – дистанція та маски на обличчі – залишаються, однак буде головне – магазини, ринки та заклади громадського харчування відновлять свою роботу.

Як довго триватиме життя без посилених обмежень: місяць чи більше, сьогодні сказати неможливо. Однак відомо, що труднощі нас ще очікують – до України йде англійський, тобто гірший варіант коронавірусу, а щеплення в нас як не було, так його і немає.

А поки англійський ковід до нас не дійшов, залишається нагадати, що правило "береженого Бог береже" – залишається головним.

Й перше в цьому правилі - маски та соціальна дистанція в два метри.

Щодо іншого, то нагадуємо – попри полегшений карантин, з понеділка заборонено проведення в навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу в присутності відвідувачів.

Також під забороною опинилися святкові заходи, банкети в розважальних закладах громадського харчування, дискотеки й нічні клуби.

Закладам громадського харчування дозволено працювати з 7:00 до 23:00, однак проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00.

Водночас дозволена робота музеїв, виставок і галерей, однак за умови, що один відвідувач на 10 квадратних метрів. Також дозволено проводити релігійні заходи, за умови одна людина на 5 кв. м.

Також можуть проводитися масові заходи (культурні, спортивні, соціальні) за участю не більше 20 осіб з дистанцією в 1,5 метра. При цьому кінотеатри відновлять свою роботу, але за умови, що зал буде заповнений лише на 50%.

Відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах дозволено групами не більше 20 осіб.

Досі залишається під забороною проведення медустановами планових госпіталізацій. Однак це не стосується надання медичної допомоги вагітним, новонародженим, хворим з онкозахворюваннями, паліативним хворим і випадків, коли є ризик для життя пацієнта.

Також заборонена діяльність спортивних залів і фітнес-центрів, крім закладів, які можуть забезпечити відвідування не більше 1 людини на 20 кв. м приміщення.

І не забуваємо про паспорти. При полегшеному режимі карантину вони мають бути в громадянина з собою.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1610 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1947 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2318 0