Новини з 1996 року

Визнання через тортури – Humanrights, центр інформації з прав людини про сьогодняшній суд у Гадячі

Олександр Курилов 18 червня 2019 21:27 1890 0

Представники  Humanrights - центру информації по правам людини, які проводять моніторинг судового процесу у Гадячі, де розглядається справа кременчужан, обвинувачених в убивстві  колишнього мера Бабаєва, оприлюднили свій коментар до сьогоднішньої події, що відбулася.

А саме - заяву затриманого Пасічного, який в обмін на домашній арешт замість утримання під вартою,  підписав угоду про визнання провини та співпрацю з обвинуваченням.

Що саме може означати така співпраця й які питання тут виникають – відповідний коментар представники Центру по правам людини оприлюднили у Фейсбуку й він такий.

«Сьогодні після п'яти років утримання під вартою один з обвинувачених - І.Пасічний вирішив піти на угоду і підписати заяву про визнання провини. Натомість, за це суд відпустив його одного під домашній арешт.

Необхідно врахувати, що:

1. Безпосередньо щодо І.Пасічного раніше було прийнято рішення ЄСПЛ про надмірне утримання під вартою і порушення строків судового розгляду, але суд в своєму визначенні проігнорував рішення ЄСПЛ і продовжив утримання в СІЗО для всіх чотирьох обвинувачених ще на 60 днів. Таким чином підірвавши довіру боку захисту в об'єктивності і змусивши її заявити суду відвід.

2. Протягом дуже тривалого періоду часу обвинуваченим не надавалася медична допомога, не дивлячись на висновки лікарів, які проводили огляди.

В т.ч. І.Пасічному, у якого останній місяць самопочуття погіршилося настільки, що часом йому доводилося брати участь в засіданнях у форматі відеоконференції з СІЗО.

Таким чином, виникають обґрунтовані сумніви в щиросердності визнання своєї провини І.Пасічним, враховуючи умови утримання під вартою, неодноразово аналізовані МТПЛ і кваліфікується Європейською конвенцією як тортури і нелюдське поводження.», - зазначено в офіційному коментарі центру.

«Вся справа в тому, що перед цим цілий місяць ні суд, ні прокуратура не забезпечували  надання медичної допомоги Ігорю Пасічному, який теж як і інші вже 5 років перебував під арештом. А  нього була кровотеча, про що він особисто заявляв в судових засіданнях.

Ні суд, ні прокуратура не виконували рішення  Європейського Суду з прав людини, що свідчить про узгоджені дії, аби зламати волю людини.

Саме тому був заявлений відвід колегії суддів і прокурорам, але суд її не задовольнив. І це вже було очікувано бо прокуратура всіх вже відкрито примушувала до угоди. 

Але доказів не має, а справа вся сфальсифікована, як і речові докази і це беззаперечний факт, що вже доведено в цьому суді», - такий коментар адвоката Руслана Лазоренко, який зазначає – повірити в добровільність цієї угоди, після всіх цих дій з примушення до неї, після того, як людина увесь час скаржилася на кровотечу, а допомогу їй не надавали – неможливо.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1175 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2174 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2792 0