Новини з 1996 року

Виявити у себе низький тиск можна за кількома ознаками

pplus 16 вересня 2020 07:00 209 0

Низький кров'яний тиск може бути настільки ж небезпечним для вашого здоров'я, як і високий. І якщо ви не страждаєте на хронічно низький тиск, варто обов'язково звернутися до лікаря, якщо помітите в себе кілька з наведених нижче симптомів.

Запаморочення

Запаморочення і раптова слабкість, які особливо з'являються після різкої зміни положення тіла, — найбільш поширений симптом низького кров'яного тиску. Якщо останнім часом у вас часто виникає запаморочення (особливо вранці), обов'язково зверніться до лікаря.

Труднощі з концентрацією

Стрес, порушення або недолік сну, підвищена напруга — все це може викликати труднощі з концентрацією і неуважність. Але також це може бути симптомом низького кров'яного тиску: кров припиняє надходити в клітини мозку в потрібному обсязі, і нам стає важче сконцентруватися.

Спрага

Спрага, яку ви ніяк не можете втамувати, скільки б не пили, також може бути ознакою низького кров'яного тиску. До речі, може бути і зворотний процес: зневоднення організму може призвести до падіння тиску.

Розфокусований зір

Це не лише неприємний, але й дуже небезпечний симптом: справа в тому, що помутніння або розфокусування зору, що з'явилися через падіння тиску і зниження кровопостачання зорових центрів, можуть порушити наш зір. І навіть якщо тиск відновиться, проблеми із зором можуть залишитися. Ось чому настільки важливо якомога швидше звернутися до лікаря!

Холодна й липка шкіра

За низького тиску організм намагається в першу чергу спрямовувати кров до життєво важливих органів — навіть на шкоду кровопостачання кінцівок. І це може призвести до того, що шкіра на руках або стопах стане холодною, липкою і навіть змінить колір на синюватий або сірий.

Прискорене серцебиття

Коли рівень артеріального тиску падає, серце не може отримати достатньо крові і намагається компенсувати нестачу, збільшуючи частоту скорочень. До речі, низький кров'яний тиск може бути ознакою того, що ваше серце занадто стомлене — у будь-якому разі варто звернутися до лікаря.

Втома

Підвищена стомлюваність, за якої навіть звичні дії забирають забагато сил, може бути ознакою різних серйозних захворювань, й у тому числі симптомом низького тиску. Обов'язково зверніться до лікаря, якщо останнім часом стали швидко втомлюватися.

Депресія або нудьга

Недостатнє постачання кров'ю головного мозку може спровокувати появу симптомів депресії: як показали результати дослідження, проведеного фахівцями коледжу Трійці (Дублін), знижений кров'яний тиск підвищує ризик розвитку депресії на 30 %. Стежте за тиском — він впливає не лише на фізичний, але й на психічний стан.

Нудота або блювота

Біль у шлунку, нудота або навіть блювота — "класичні" симптоми тиску, що різко знизився. Відбувається це через те, що недолік кровотоку призводить до неузгодженості між сигналами мозку і серця. Якщо ви відчуваєте щось подібне без причин, зверніться до лікаря і обов'язково контролюйте рівень тиску.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Пісні та лірика: у художній галереї презентували книгу кременчуцької письменниці. ФОТО 146 0
Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 547 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1862 0