Новини з 1996 року

Випив - за кермо не сідай! В Україні можуть посилили покарання за водіння у нетверезому стані

Ксенія Омельченко 15 липня 2017 10:55 755 0

Депутати планують посилити контроль за тверезістю українських водіїв. Про це повідомляють на сайті "Сьогодні".

Кілька днів тому у Верховній Раді зареєстрували законопроект  №6679, під яким уже підписалися одинадцять народних депутатів з різних політичних фракцій.

У документі зазначається ряд нововведень, які не тільки збільшують штрафи за водіння у нетверезому стані, але й розширюють права поліцейських на дорогах.

Згідно з чинним законодавством, якщо у водія виявили менше 0,1 проміле алкоголю в крові —  він тверезий, більше — п'яний. І не важливо, у нього 0,2 чи одразу 2 проміле. 

Новий законопроект пропонує збільшити допустиму концентрацію алкоголю в крові до 0,2 проміле, але й карати водіїв у залежності від ступеня алкогольного сп'яніння:
 

Концентрація алкоголю в крові 

Санкція (неоподатковувані мінімуми (нм) + термін позбавлення прав)

0,2-0,5

600 нм (10 200 грн.)

0,5-1,0

600 нм (10 200 грн.) + 1 рік без прав

1,0-2,0

1 200 нм (20 400 грн.) + 3 роки без прав

2,0 ...

2 400 нм (40 800 грн.) + 3 роки без прав

Те саме - повторно

2 400 нм (40 800 грн.) + 10 років без прав

 

Інше, не менш важливе нововведення, для підтвердження факту сп'яніння використовувати аналіз повітря, що видихає водій ("трубка", яку зараз використовують на першій стадії перевірки). Це пов'язано з тим, що у медзакладах у водія найчастіше беруть лише біологічні проби (сечі та крові), а дихання - не враховується.

Якщо закон таки приймуть, у водіїв з'явиться вибір: або здати аналіз крові, або просто "подихати в трубку". 

Щодо збільшення прав поліцейським. У законопроекті пропонується дозволити начальникам підрозділів патрульної поліції встановлювати спеціальні тимчасові знаки.  Будь-які автомобілі, які проїжджають територію дії цього знака, можуть бути зупинені та перевірені.

Та водіїв заспокоюють, що ніхто не буде вистрибувати з цим знаком "із кущів". Дати та місця перевірок будуть повідомлятися на сайті Нацполіції, у ЗМІ та соцмережах.

До речі, якщо водій побачить попереду такий знак, але не захоче проїжджати повз, - це його не врятує. Патруль також може зупинити дане авто для перевірки.

Та, здається, даний законопроект виписаний не дуже коректно. Наприклад, збільшення прав для начальників патрульних підрозділів може стати причиною збільшення корупції, а самі патрульні зможуть безпричинно складати протокол - зазначати, що водій відмовився від перевірки.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1179 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2177 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2795 0