Новини з 1996 року

Викрутився. Директор КТУ Вертюх переклав кредитний тягар нових тролейбусів на кременчужан

Олександр Курилов 27 березня 2019 17:00 454 0

Адміністрація Кременчуцького тролейбусного управління в особі директора Олександра Вертюха більше щомісяця не проситиме гроші в міського голови Віталія Малецького, щоб покрити збитки, які сьогодні компенсуються доходами від перевезень рогатим транспортом лише на 20 відсотків.

Натомість кременчуцькі тролейбусники, які нещодавно з ініціативи міського голови Малецького взяли в кредит 30 нових тролейбусів і братимуть ще 10, переходять на новий рівень співпраці з міськвиконкомом.

Для такого в КТУ хочуть укласти багаторічну угоду з надання послуг на перевезення пасажирів міським електротранспортом замість щомісячного випрошування грошей.

Це новий проект рішення чергової сесії Кременчуцької міськради «Про затвердження Програми заходів у сфері міського електротранспорту м. Кременчука на 2019 – 2028 роки».

За тим, що пропонується, – мер міста укладе угоду про послуги з перевезення пасажирів в електротранспорті, в якій буде чітко обумовлена  щорічна сума коштів, потрібна для роботи кременчуцького рогатого транспорту. В першу чергу – для погашення кредиту, виплати відсотків та нормальної роботи підприємства.

А для нормальної роботи тролейбусів у місті потрібно немало. Зокрема, у 2019 році для такого з міського бюджету слід перерахувати КТУ 87 мільйонів гривень. А вже у 2020-му  - 151 мільйон грн.

Звідки міський голова братиме такі кошти за умови нинішньої невизначеності й величезної кількості інших міських проблем – тільки він один знає.

Слід сказати, що ситуація в наступні роки з тролейбусним управлінням кращою не буде.

У 2021 році місто має профінансувати тролейбусне управління вже на 158 мільйонів гривень й у 2022-му – на 173.

Гірше, що в самому тролейбусному управлінні нічого не можуть зробити, щоб підвищити власну прибутковість.

За угодою зі світовим банком, вартість проїзду в кременчуцьких тролейбусах можна підвищувати тільки з 2021 року, а до цього стабільну роботу КТУ доведеться витягувати за рахунок платників податків.

Звідси й пропозиція керівника Кременчуцького тролейбусного управління Вертюха – укласти договір, щоб кошти для утримання тролейбусного управління були не тільки його головним болем.

Але здається, що віднині це буде головним болем усіх кременчужан, навіть тих, хто тролейбусом не користується. А попереду ж, між іншим, - новий автобусний кредит...

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 511 0
«Вікінг»: скрипаль-віртуоз Святослав Кондратів представив у Кременчуці нові композиції. ФОТО та ВІДЕО 156 0
Таємний код: романтичний концерт гурту «Бумбокс» відбувся в Кременчуці. ФОТО 267 0