Новини з 1996 року

Виконком відбере земельні ділянки у воїнів АТО, котрі раніше приватизували землю. 17 ділянок

Валерія Макряшина 08 серпня 2017 17:02 963 0

Сьогодні, 8 серпня, під головуванням заступника міського голови Дмитра Кравченка відбулося чергове засідання робочої групи з питань визначення порядку забезпечення земельними ділянками учасників бойових дій, у тому числі учасників АТО.

На засіданні говорили про головне, а саме: про підготовку рішення «Про надання чи відмову у наданні дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам у м. Кременчуці» учасникам бойових дій та інвалідам війни, які використали право на безоплатну приватизацію земельних ділянок за цільовим призначенням – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і присадибних ділянок.

Розглянули і питання повернення до резерву земельної ділянки члена сім`ї загиблого, який використав право безоплатної приватизації земельної ділянки.

Дмитро Кравченко повідомив, що, згідно з рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, був затверджений детальний план території мікрорайону «Озерний», яким передбачено 460 присадибних ділянок. 16 з них було надано членам родин загиблих, ще 3 ділянки в даному масиві було зарезервовано. 441 земельну ділянку розподілили між інвалідами війни, учасниками бойових дій, у тому числі АТО шляхом жеребкування 16 травня 2017 року.

Як повідомила Ірина Безверха, начальник управління земельних ресурсів, наразі до виконавчого комітету надійшло 287 заяв від учасників бойових дій щодо видачі їм дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у мікрорайоні «Озерний». Вона також зазначила, що, відповідно до чинного законодавства, громадянин України має право скористатися правом безоплатної приватизації земельних ділянок за цільовим призначенням (для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)) лише 1 раз.

Тому при підготовці даного проекту рішення усіх заявників було перевірено. Виявлено, що 17 заявників скористалися правом приватизації раніше, ніж це дозволено. Це при тому, що в заявах щодо видачі їм дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок усі учасники бойових дій власноруч писали, що не використали право приватизації. Наразі ці 17 чоловік кажуть, що вони думали, що мають право приватизувати ще одну земельну ділянку, але як учасники АТО.

Нагадаємо, у червні цього року кременчуцькі учасники бойових дій - учасники АТО сьогодні провели акцію протесту, котра відбулася у будівлі Кременчуцької районної ради, у відділі Держгеокадастру. Її причиною стала постанова Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. № 413, згідно з якою учасники АТО практично позбавлені права отримати землю.

У результаті члени робочої групи обговорили питання щодо повернення цих земельних ділянок до резерву Кременчука. Всі погодилися з тим, що необхідно діяти в межах чинного законодавства.  

 

 

Під час розгляду питання про повернення до резерву земельної ділянки члена сім`ї загиблого, який використав право безоплатної приватизації земельної ділянки, начальник управління земельних ресурсів Ірина Безверха повідомила, що при підготовці документів було виявлено, що батько одного із загиблих учасників АТО вже скористався правом безоплатної приватизації земельних ділянок за цільовим призначенням – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), тож земельну ділянку в мікрорайоні «Озерний» вирішили повернути до резерву земель міста.

Члени комісії також розглянули заяву вдови Володимира Шаповала, який загинув у зоні АТО, щодо виділення їй, як дружині загиблого учасника, земельної ділянки. Було прийнято рішення виділити родині Володимира Шаповала земельну ділянку у мікрорайоні «Озерний».

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1391 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2383 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3008 0