Новини з 1996 року

Виконком сьогодні: четвертий рік війни на сході і волонтери Кременчука. Що змінилося з 2014-го ?

Олександр Курилов 02 листопад 2017 11:11 1027 0

Армія України стала справжньою

Війна на сході України, де проросійські терористи зробили з частини районів Донецької та Луганської областей кримінальне й не тільки,  пекло для людей, уже не має такого загрозливого вигляду, як у 2014-му та 2015-у.

І заслуга тут наших військових і не лише їх, але всіх громадян України – наочна. А наскільки все змінилося за ці роки – можна було побачити сьогодні на засіданні спеціальної громадської комісії міськвиконкому Кременчука, представники якої займаються наданням волонтерської допомоги.

Тож, на відміну від колишніх прохань про допомогу міста військовим буквально всім – від одягу та їжі й до тепловізорів - нині таких прохань у мерії вже немає.

Натомість є листи лише від двох військових частин.

Одна з них – з Сєверодонецька,  де просять кошти на автозапчастини та фарбу.

Однак місто не має права допомогти в цьому випадку й не може відшкодовувати кошти для ремонту.

Пояснення, що пролунало, – допомога з міського бюджету може бути надана лише  тим військовим частинам, які розташовані в Кременчуці.

Натомість ще є другий лист від інших військових за підписом командира, в якому  йдеться про реанімобіль. Таке авто,  однак, стоїть у Кременчуці й для його ремонту кошти вже виділялися.

З того, що обговорювали на засіданні комісії, – такий автомобіль справді є, він несправний і стоїть десь у нашому місті.  

Щодо допомоги військовим частинам, які знаходяться в Кременчуці, то місто їм допомагає як за окремими рішеннями міськвиконкому, так і рішеннями сесії міськради.

До того ж відтепер змінено порядок фінансової допомоги й усі кошти мають проходити через Міністерство оборони.

Окреме прохання до артилеристів, що пролунало на засіданні волонтерської комісії, – аби вони передали обладнання: тепловізори, які їм дарували раніше, вже на передову.

Однак кому саме слід передати і в кого ще тепловізорів немає – на засіданні комісії не уточнювали.

Що буде далі з волонтерським рухом у місті?

Це інша частина засідання комісії й мова про волонтерські організації, яким допомагає місто.

До них прохання – звітувати, зокрема докладати у свої звіти  шляхові листи під час рейдів з гуманітарною допомогою на передову.

Зустрічне прохання від волонтерів міста, які працюють і допомогу на схід військовим везуть регулярно, – допомогти їм з коштами на пальне.

І тут уже все більш складно. Таких організацій багато, а коштів для допомоги в цій справі від міста – мало.

Грошей, які можна розподілити, – лише 120 тисяч гривень, і звідси всі суперечки, за якими, однак, вирішили ділити кошти по справедливості.

Однак здається, що самі суперечки – кому кошти виділити, а кому - ні, означають початок змін у справі кременчуцького волонтерства.

Бо з того, що є сьогодні, – військова ситуація на сході України найближчим часом,  до весни, не загостриться.

І причин тут багато – санкції США проти агресора й проти країн-терористів, серед яких – наш східний «сусід», дипломатичний тиск Президента України Петра Порошенка, президентські вибори в Росії.

Відтак листів з фронту про допомогу взагалі не буде, але справ у волонтерів менше теж не стане.

І мова тут про допомогу тим кременчужанам, які воювали на сході й відстоювали Україну від терористів, а сьогодні повернулися додому.

Але як швидко кременчуцькі волонтери займуться цією проблемою, а це справді сьогодні важлива справа – поки що незрозуміло.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись