Новини з 1996 року

Вибухонебезпечне підприємство під вікнами, яке мер захищає, мешканці квт 278 обіцяли "валять"

Марина Баніт 02 липня 2018 11:25 1470 1

Мешканці кварталу 278 прийшли сьогодні в міськвиконком. Проблема в тому, що під вікнами їхнього будинку розпочинається будівництво газової заправки. І, між іншим, в одному з будинків раніше жив міський голова, а тепер живуть його батьки.

Газова заправка в житловому кварталі не є безпечною з точки зору викидів, які будуть йти від заправки, також це небезпечно й на випадок, якщо не дай Бог вибухне. А такі випадки історія знає, коли вибухи траплялися на заправці. Як відомо, раніше планувалося, що на цьому місці побудують школу. Але все ж будується заправка.

Ось що з цього приводу розповідає депутат Оксана Піддубна:

"У вихідний день (29 червня 2018 року) зранку мені зателефонували мешканці КВАРТАЛУ 278 з проблемою початку будівництва ще однієї газової заправки в їхньому мікрорайоні.
Мешканці ще не оговталися від нещодавно побудованої з порушенням норм і законів газової заправки «БАРС», як біля їхніх будинків (з подачі міського голови) почали будувати ще одну.

Представник забудовника на моє прохання поспілкуватися від мене якось хутко втік, та мешканцям мікрорайону до мого приїзду було надано документ, згідно з яким, зі слів представника забудовника, відбувається законне будівництво.

Як депутат Кременчуцької міської ради, секретар земельної комісії, намагаюся вивчити ЄДИНИЙ документ, яким прикривається будівництво.

Отже, з ЄДИНОГО документа, наданого мешканцям представниками забудовника, який має назву «ДОЗВІЛ НА ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ», отримуємо таку (доволі цікаву) інформацію:
1. Замовник – ТОВ «ВТП Лангора», м. Львів
2. Генеральний підрядник – ТОВ «Вінницька будівельна компанія», м. Вінниця
3. Адреса, де будуватиметься ЗАПРАВКА: м. Кременчук, вул. 50-річчя Жовтня (зараз - Лесі Українки), 97
4. Проектна документація розроблена в м. Тернополі приватним підприємством «ПБК «Портал»
5. Результати експертизи видано у Львівській області філією ТОВ «Українська будівельно-технічна експертиза»

ТОБТО заправка будуватиметься (а НЕ реконструюватиметься, як вказано в документі) в місті Кременчуці, але власник цієї заправки - зі Львова, забудовник – з Вінниці, а проектна документація розроблялася в Тернополі (до речі, деякі із зазначених фірм я не знайшла у відкритому реєстрі)".

Сьогодні кременчужани з цим питанням поїхали в мерію. До них приєдналися депутати міської ради Оксана Піддубна та депутат Сергій Погрібний. Люди зібрали 500 підписів проти заправки. Кілька представників громади з цих 500 осіб хотіли поспілкуватися з міським головою та його помічниками з відділу архітектури тощо.

Але міський голова разом зі своїми підлеглими хутко зникли з робочих місць. Та мешканці цілу годину чекали міського голову, тож прийшлося голові міста явитися народу.

З ним разом у залу прийшли і всі його заступники та відділ архітектури.

Так відділ архітектури повідомив, що підприємство "Лангора" отримало дозвіл на землю під заправку 24 вересня 2013 року.

Підприємство сплачує податки по 9000 гривень оренди. Так як усі дозволи й документи на будівництво давали організації з інших міст, то місто не може зайти з перевірками, а документи про будівництво відсутні в кременчуцьких представників влади. Підприємство належить концерну "Галнафтогаз".

На скарги мешканців, що вони страждають від викидів з великих підприємств, а до того ж тепер страждання посиляться через сморід із заправки, а їх і так уже там 3 штуки. Мер на це відповів, що, на його думку, газовий сморід бере свій початок зі зливної ями магазину "Курчатко":

- Я був біля цього магазину, там збоку стоїть вигрібна яма. Ось з неї, як на мене, йде запах газу. Чому ви призначили заправку крайньою?

Мешканці наполягали, щоб мер прокоментував, як взагалі він ставиться до будівництва у їхньому дворі заправки, на що Малецький відповів:

- Ми прийшли не суб'єктивні уподобання визначати, а законність. Якщо у підприємства все законно, то якщо буде заправка, буде краще. Мешканці зможуть вимагати і благоустрій, і територія буде освітлена й під охороною.

Малецький дуже акуратно намагався довести мешканцям кількох будинків, що не таке вже це й зло - наявність під вікнами вибухонебезпечного підприємства. Але мешканці наполягали на своєму

Представники відділу архітектури повідомили, що вони спочатку не надавали дозволи на використання землі під заправку в житловому районі. Та підприємство отримало експертизу у Львівській області філії ТОВ «Українська будівельно-технічна експертиза».

Як сказала Оксана Піддубна:

- Зрозуміло, то ви свій зад прикрили довідкою. Ви ж розуміли, що будувати там не можна, а потім отримали довідку й дозволили.

Так вони пояснили, що будівництво нової заправки не можливе, а тільки "так як уже там є заправка", можлива її реконструкція. Але за умови, що реконструкція пройде до внесення змін до генерального плану міста. Реконструкція означає, що паливне сховище буде знаходитися не на поверхні землі, а під землею, тобто буде проводитися розриття. За документами, реконструкція має бути без збільшення потужностей.

Нагадаємо, що на тому місці дійсно є заправка, яка вже багато років стоїть занедбана й покинута, а обладнання там застаріле. Тож виникає питання, чи можна взагалі це назвати реконструкцією? Адже по суті старе має зноситися усе повністю й будуватися нове.

Крім того, поруч з територією лише одним парканом огороджується стоянка автівок. Це сусідство, на думку мешканців, є протизаконним. Між іншим, і відстань від будинків до заправки має бути не меншою ніж 18 метрів, чого немає.

Отже, розуміючи, що мер активно захищає будівництво заправки, мешканці підсумували:

- Будемо валять, не дай Бог побудують!

Пан Малецький на це розхвилювався:

- Якщо порушень немає, то не треба забороняти законне будівництво!

Кременчужани відповіли, що те, що законно за документами, не значить законність по суті. Вони попросили мера:

- Не треба йти на поводі в бізнесменів... Ви ж тільки про гроші думаєте! Нікого не цікавить екологія, безпечність. Ви тільки про збори дбаєте! А кому вони підуть ці гроші? У чиї кишені? А хто про нас, про наших дітей подбає, яким треба свіже повітря і не потрібне вибухонебезпечне підприємство під вікном та на єдиному шляху до зупинки транспорту, яким вони їдуть у школу. І тут мали побудувати обіцяну школу, а не заправку. Тепер наші діти щодня ходитимуть вздовж небезпеки?

Мешканці наполягали, що будуть іти до останнього в протидії появи там газової заправки. Можливо, почувши такий супротив, а можливо, щоб ввести в оману кременчужан, Малецький дав доручення своїм підлеглим надіслати запит на надання усіх документів для вивчення ситуації. Мешканці вимагали призупинення будівництва до з'ясування обставин. Так Малецький змушений був пообіцяти, що виконком надішле листа з проханням призупинити будівництво.

Варто пояснити, що один із методів команди мера при боротьбі з кременчужанами за право встановлювати бізнес у місцях, для цього непридатних, - це затягування процесу через ненадання вчасно документів, відписок, переведення стрілок з відділу на відділ, зі служби на службу, з органу на орган. Зазвичай, поки люди думають, що влада щось робить, влада таки щось робить, але не на користь заявників.

Отже, як усе буде в цьому випадку - подивимося.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Маруся 02.07.2018 13:41

"Так як усі дозволи й документи на будівництво давали організації з інших міст, то місто не може зайти з перевірками, а документи про будівництво відсутні в кременчуцьких представників влади." - найкраща характеристика влади))))

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 909 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1343 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1793 0