Новини з 1996 року

Вибори та верба. Кременчужани йдуть голосувати не так активно, як йшли в церкву святити вербу

Валерія Макряшина 21 квітня 2019 18:00 1245 0

Як вже відомо, понад половина жителів Полтавщини вже проголосували, однак показник явки дещо знизився у порівнянні з першим туром. В області, зокрема в Кременчуці таку ситуацію пов'язують з участю громадян у релігійних богослужіннях Вербної неділі.

Нагадаємо, станом 15 годину в області проголосували 50,37 відсотка виборців. У першому турі на такий само час засвідчили своє волевиявлення 51,9 відсотка виборців краю. Попри це, станом на 11 годину ранку в регіоні показник явки перевищував той, який було зафіксовано 31 березня (відповідно 22,53 та 21,1 відсотка). Таку різницю керівники дільничних комісій та спостерігачі поки що схильні пояснювати масовою участю містян у релігійних богослужіннях Вербної неділі.

Слідкували та продовжують слідкувати за виборами в нашому місті не тільки журналісти видань, кореспонденти телеканалу "Візит", а й "Програма Плюс".

На що скаржаться містяни?

Скаржилися містяни на неточності у списках виборців або відсутність на відсутність там того чи іншого громадянина. Було навіть зафіксовано спробу фотофіксації виборчого бюлетеня в кабінці для голосування. Втім, дивлячись на те, що кременчужани виставляють фото з бюлетенем у соціальні мережі, "порушити закон" їм таки вдалося. Водночас поліція області повідомляє, що ознак кримінальних правопорушень на виборчих дільницях Полтавщини поки що не зафіксовано. 

Голосують навіть у лікарні.

Ті кременчужани, які не мали змогу проголосувати за місцем проживання залюбки зробили в приміщенні лікарні інтенсивного лікування "Кременчуцька", де наразі проходять лікування. Тут знаходиться одна з трьох спеціальних дільниць №531099, яка також відкрилися сьогодні о 8:00. Більше 50-ти пацієнтів, зокрема лежачих, зробили свій вибір. 

Як на цілодобовому чергуванні голосують надзвичайники.

В аварійно-рятувальній частині змінили час цілодобового чергування, аби працівники змогли проголосувати. 21 квітня на чергування вийшло 258 надзвичайників, та ще 238 рятувальників резерву готові надати допомогу, передає "Полтавське телебачення".

Олександр Бондар – начальник Аварійно-рятувального відділення – йде голосувати зі своєю сім'єю. До дільниці пішов після того, як закінчив чергування в частині.

"У нас, як правило, змінюються чергові караули о восьмій годині ранку. Сьогодні –виняток. Ми даємо можливість проголосувати кожному співробітнику, тож сьогодні зміна затяглася до одинадцятої години. Ті, хто заступає на добу, – вже проголосували й приходять сюди на чергування. Трохи більша доба у тих, хто чергував минулої доби", – сказала речниця Державної служби з надзвичайних ситуацій області Світлана Рибалко.

"Перебуваємо в постійній готовності. Нам надходить дзвінок на пункт зв'язку частини. Черговий телефоніст приймає виклик, записує “куди?”, “де?”, “що?”, “яка подія?", – сказав Олександр.

На цілодобовому чергуванні 21 квітня працює 258 рятувальників та 78 одиниць техніки. У разі надзвичайних ситуацій на Полтавщині, ще 238 рятувальників резерву та 170 одиниць техніки готові виїхати на виклик.

На вибори з вербою. 

У різних районах міста з'явилися торговці вербою. Придбати її можна, як по 10 грн за пучок, так і по 25 грн за одну довгу красиву гілочку. 

Вербу можна було придбати і безпосередньо біля храмів.Активність кременчужан, які прийшли освятити вербу була набагато вище, ніж на виборчих дільницях. Більшість кременчужан до або після відвідування храмів вирушили голосувати на виборчі дільниці. Тому так багато на ділянках сьогодні було людей з вербою в руках.

 

 


Чого очікують кременчужани від результатів виборів здогадатися не важко. Всім хочеться жити не гірше, ніж зараз. Всі сподіваються на краще, на кращі зарплати та пенсії, на нижчі тарифи та ціни. Найголовніше бажають, щоб нарешті закінчилася війна.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1263 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1926 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2462 0