Новини з 1996 року

Ви ще не купили дитяче автокрісло? Незабаром вступлять в силу нові штрафи для кременчужан

Людмила Скачко 17 листопад 2019 10:55 501 0

Президент України вже підписав відповідний закон про обов'язкові дитячі автокрісла, тож зовсім скоро нові штрафи вступлять в законну силу.

Внесеними змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлюються штрафи в 30 і 50 (повторне порушення протягом року) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за перевезення дітей без спеціальних крісел, а на органи Національної поліції покладається обов'язок розглядати справи про адміністративні правопорушення щодо цього.

"Чинним законодавством не були передбачені норми, які встановлювали б відповідальність за порушення правил перевезення дітей. Реалізація закону забезпечить усвідомлення ступеня відповідальності осіб, які перевозять дітей, і тим самим підвищить рівень безпеки дітей на дорозі, буде сприяти зменшенню дорожньо-транспортного травматизму та смертності дітей. Закон вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування", - пояснили в Офісі президента.

Днями повідомлялося, що перевізники відмовляються купувати в салони крісла для дітей, відповідно і платити штрафи за транспортування дітей в неналежних для цього умовах в салоні.

Водіїв, які возять дітей без автокрісел, незабаром почнуть штрафувати: 510 гривень будуть платити вперше, 850 гривень - за повторне правопорушення.

Навіщо потрібне дитяче автокрісло

Дитяче автокрісло виконує ту ж роль, що і пасок безпеки для дорослих — захищає. Ремінь має проходити по ключиці, через грудну клітку та кістки стегон, оскільки саме вони захищають внутрішні органи. У разі ДТП правильно пристебнута людина може отримати травми, але вони будуть сумісні з життям. Якщо ж ремінь проходитиме по шиї, або животу це загрожує зайвими травмами, або навіть задушенням. Дитяче автокрісло дозволяє правильно пристебнути дитину, відповідно до її зросту. До того ж зафіксує її на місце та не дає повзати по сидінню під час руху. Але важливо, щоб крісло підходило дитині.

Які бувають автокрісла та як часто їх потрібно змінювати? 

Є 4 групи автокрісел в залежності від ваги дитини: 0 — до 12 кг, 1 — до 18 кг, 2 — до 24 кг і 3 — до 36 кг. Та не обов’язково купляти всі 4 види. Є крісла-трансформери, які адаптуються під необхідну вагу. Крісло 0-1 для найменших монолітне, в ньому змінюється лише вкладка. Крім того, часто такі крісла можна використовувати як люльку у візок — просто переставивши на шасі. Більш універсальні трансформери 3 в 1, або 4 в 1 складаються з різних частин та виконують роль від люльки для немовляти до бустера. Бустер — це автокрісло для старших дітей (категорія 2-3) у вигляді додаткового сидіння, яке припіднімає дитину і дозволяє фіксувати її стандартними ременями безпеки.

 

 

                                                                                                                                                     

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 441 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 394 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 439 0