Новини з 1996 року

Весняне рівнодення в 2017 році

pplus 20 березня 2017 09:00 466 0

З давніх часів і донині людство живе у злагоді з природними ритмами природи. День весняного рівнодення – значуща дата, що повторюється щороку в двадцятих числах березня. З цим днем пов'язано безліч природних процесів і цікавих явищ.

Весняне рівнодення в 2017 році припадає на 20 березня.

Весняне свято – рівнодення – шанували і шанують у багатьох культурах нашого неосяжного світу. Не тільки слов'яни проводили різні магічні і релігійні обряди, воздаючи хвалу Сонцю і весні, безліч інших народів також мають свою історію святкування цього свята.

Весняне рівнодення в Індії

В Індії це свято носить назву «Холі», воно відоме у світовому масштабі як «фестиваль фарб». Перший день березневого яскравого фестивалю індійці проводять у веселощах, співають пісні, танцюють, розкладають багаття.

На другий день фестивалю представники усіх каст і всіляких станів, жінки й чоловіки, люди похилого віку і діти – всі беруть участь у святковій ході, на якій посипають один одного яскравими різнобарвними порошками, які складаються з корисних спецій і лікарських трав.

Весняне рівнодення в Японії

В Японії це важливе свято має назву «Сюмбун-но хі». Японці вкладають у нього особливий сенс. Ще до початку дня рівнодення вони старанно прибирають свої оселі, приділяючи підвищену увагу домашнім вівтарям, де розташовані фотографії померлих родичів. Вівтарі прийнято прикрашати квітами і ставити туди спеціальні ритуальні страви.

У сам день свята японці моляться і вдаються до ритуальних почестей. На столі в Сюмбун-но хі повинна бути переважно вегетаріанська їжа, що включає в себе інарі-сусі з начинкою з рисової суміші, грибів, моркви і квасолі.

Читайте також: Керманичі Полтавщини відзняли музичний кліп, щоб привітати жінок з 8 березня

Практично у всіх культурах весняне рівнодення символізує оновлення, відродження природи. В цей день потрібно думати тільки про хороше, насолоджуватися весною, сонячними променями, радісним співом птахів. Увесь негатив краще тримати в день рівнодення подалі від себе і своїх близьких. Астрологи вважають, що несприятлива енергія і негативні думки в цей особливий день можуть матеріалізуватися.

 

 

Теги: Життя Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись