Новини з 1996 року

Вертолітна надзвичайна подія у Кременчуці. Землю з місця аварії вивезли, документи знаходять. Фото

Олександр Курилов 31 січня 2018 16:41 2484 0

Відірвані двері кабіни вертольота, які знайшли одразу, та шматки лопатей, знайдені вчора.  

Неподалік від місця аварії -  обірваний трос телевежі, яку вже переміряли геодезисти, що мали дати відповідь на питання, наскільки постраждала сама телевежа.

Це кременчуцька телевежа на вулиці Керченській, неподалік якої впав і вибухнув вертоліт, та дослідження експертів технічного стану вежі.

Цікавить одне – які наслідки аварії вертольота, що 25 січня на низькій висоті летів у бік аеродрому, що в Кохнівці, і, ймовірно, врізався в розтяжку телевежі на висоті 137 метрів?

Сьогодні на місці аварії вертольота працюють представники столичного інституту сталевих конструкцій. Вони вже дослідили фундаменти відтяжок, дослідили сам перерваний металевий трос (відтяжку) й завтра, якщо вітер зменшиться, залізуть на саму телевежу.

Але це дослідження телевежі.

Натомість інша спеціальна комісія нині досліджує також знайдений чорний ящик вертольота.

Одночасно все, що від літального апарата залишилося, за деяким винятком (документи пілотів та уламки), теж з місця аварії (приватного городу) вивезено.

Крім цього, вивезено всю землю, на яку впав і на якій горів Мі-8, а на місце вибуху й пожежі, на вулицю Керченську завезли новий чорнозем.

Нині ж - перші висновки кременчуцької аварії з чотирма загиблими пілотами компанії «Українські вертольоти», що сталася минулого четверга, 25 січня.

Телевізійна вишка освітлювалася  й ніяких видимих ушкоджень, крім стертої в деяких місцях фарби на ній та кількох обірваних дротів, немає.

Пояснення Бориса Бута, представника Інституту сталевих конструкцій, в якому займаються проектуванням та перевіркою телевеж, – на кременчуцькій телевежі є чотири яруси, на кожній з яких по 4 відтяжки, якими вона утримується вертикально.

Одна з цих 16-ти на рівні другого ярусу зверху обірвана.

Товщина обірваної відтяжки – 45 міліметрів. Розрахована вона на зусилля в розриві до 100 тонн.

За геодезичними вимірами, телевежу з місця не зрушено. Фундаменти відтяжок не пошкоджено. Відхилення по вертикалі є, але воно перебуває в допустимих  межах.

Далі ж протягом десяти днів встановлять для укріплення телевежі запасну розтяжку, яка потрібна у випадку ураганного вітру.

Встановлюватимуть усе представники підприємства з Кривого Рогу, які вже оглянули майбутній фронт робіт.

Ще одне питання й теж актуальне – освітлення телевежі.

Воно було до аварії й після неї. Однак після вчорашнього дощу почалося коротке замикання. Тож коли вітер стихне, тоді й почнеться ремонт.

Але це дослідження телевежі, з яким усе зрозуміло і яке не утаємничують.

Ще є дослідження самого вертольота, який після того, як вибухнув, палав не менше ніж півтори години й пожежники нічого не могли зробити. І врятувати пілотів у цьому вогні не було жодної можливості.

І головне питання тут одне: пілоти бачили ліхтарі телевежі і йшли на висоті приблизно 140 метрів, хоча є інструкція, яка забороняє літати транспортним засобам на висоті меншій ніж 300 метрів.

Поліції, представники якої проводили опитування свідків, також уже відомо, що вертоліт мало того, що йшов дуже низько, його двигун працював занадто гучно й неприродньо.

Інше, що теж розповідають, – перший вибух у салоні люди почули ще до підльоту вертольота до річки Сухий Кагамлик, за якою знаходиться телевежа. Саме місце падіння вертольота – за телевежею.

Однак двері кабіни пілотів знайшли за 400 метрів від зони падіння.

Єдина версія льотної аварії на сьогодні – пілоти йшли на малій висоті над Кременчуком через технічну несправність і вже не думали ні про правила, ні про заборони.

Однак відводили літальний апарат подалі від житлових будинків і дивилися, куди можна приземлитися.

А куди можна приземлитися, якщо внизу – місто?

Останнє – сьогодні вертольоти Кременчуцького льотного коледжу не літають уже шостий день. Слід розуміти, що льотчикам КЛК, де не тільки вчать майбутніх пілотів, але й перенавчають пілотів досвідчених, польоти сьогодні заборонені.

Заборонені, вочевидь, до оприлюднення висновків усіх комісій. 

Про що слід додати - це запитання, яке лунає: чому не освітлювали розтяжки телевежі? Але вся справа в тому, що вважається - освітлення самої телевежі, до якої забороняється підлітати ближче ніж на 600 метрів, є достатнім й освітлення розтяжок ніколи не проводиться. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись